Podmiot, należący do konsorcjum, które ma obecnie wyłączność na negocjowanie zakupu TK Telekom, szuka partnerów skłonnych wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

– Reprezentująca Hawe firma Lazard Freres z siedzibą w Paryżu na początku sierpnia skierowała do potencjalnych zainteresowanych teasery opisujące w skrócie spółkę i jej plan. Otrzymały go m.in. fundusze private equity – pisze dzisiaj Gazety Giełda Parkiet. Według informatorów gazety, może to oznaczać, że Hawe brakuje środków na to przejęcie.

Jerzy Karney, szef Hawe, twierdzi natomiast, że finansowanie jest zapewnione, ale konsorcjum szuka możliwości obniżenia jego kosztów dzięki dodatkowym partnerom. Drugim obok Hawe członkiem konsorcjum jest IT Polpager, spółka wiązana z grupą Zygmunta Solorza-Żaka. Konsorcjum, według nieoficjalnych informacji, zaoferowało za TK Telekom 600 mln zł.

Poza nim o przejęcie TK Telekom stara się GTS Energis, które na włóknach światłowodowych TK Telekom ma zbudowaną swoją sieć szkieletową w Polsce. W procesie wciąż jest również Netia.