Reklama
Rozwiń

Prezes UKE: uszanuję opinię Komisji Europejskiej

Publikacja: 28.08.2012 20:26

– Nie pozostaje mi nic innego jak uszanować wolę Komisji i jednocześnie opinię innych regulatorów w Europie. Na początku przyszłego roku przystąpimy do nowej analizy rynku dostępu szczerokopasmowego i zaproponujemy nowe podejście – tak odpowiedziała Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej na poniedziałkowe wezwanie Komisji Europejskiej.

KE wezwała w poniedziałek UKE do zmiany lub wycofania projektu decyzji, która ogranicza dostęp operatorów alternatywnych do sieci światłowodowej Telekomunikacji Polskiej. Chodzi o projekt decyzji regulatora ws. dostępu do hurtowych usług TP. KE?uważa, że wbrew propozycji UKE, także ceny łączy światłowodowych (FFTH) powinn być regulowane.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama