Liberty Global, właściciel UPC Polska, poinformował o komercyjnym starcie nowej platformy TV pod nazwą Horizon. Od strony praktycznej, to nowy dekoder TV z szeregiem nowoczesnych funkcji. Podstawową, jaką komunikuje operator, jest możliwość korzystania ze streamów wideo na kilku różnych urządzeniach domowych, jak telewizor, komputer, tablet i smartfon, jak również dostęp do serwisów OTT i innego funkcje znane z komputerów i nowoczesnych telewizorów. Horizon jest już dostępny na rynku holenderskim, a w ciągu od 3 do 6 miesięcy ma zostać wprowadzony również na rynek szwajcarski, niemiecki i irlandzki.

Holenderskie UPC oferuje dekoder w dwóch pakietach z kompletem usług telekomunikacyjnych. Odróżniają je tylko przepływności usług dostępowych: 60 i 120 Mb/s. Pakiety kosztują odpowiednio 54,95 euro oraz 62,95 euro w umowach na 12 miesięcy. Obowiązuje 49 euro opłaty aktywacyjnej oraz 45 euro depozytu za dekoder. Dla porównania najbardziej zbliżone pakiety w standardowej ofercie z usługami dostępowymi 50 Mb/s i 100 Mb/s kosztują 52,50 euro i 65 euro

Wyprodukowany przez Samsunga dekoder oparty jest na procesorze Intel Atom i systemie dostępowym Nagra Media Acces. Po stronie operatora wymaga wdrożenie odpowiedniego systemu dystrybucji treści. Urządzenie wcześniej, czy później trafi na polski rynek (niewykluczone, że w 2013 r.)

Simon Boyd, szef UPC Polska, powiedział podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, że inwestycja w nowa platformę telewizyjną będzie jedną z większych inwestycji operatora w najbliższym czasie.