Sieć Mova Mobile zakończy działalność 30 września bieżącego roku – poinformował operator w swoim serwisie WWW. Powodów zakończenia działalności nie podano.

Mova (do 2009 r. znana jako Carrefour Mova) działał na sieci Polkomtela. Usługę stworzył wspólnie Carrefour razem z belgijskim enablerem Effortel. Ich joint-venture w 2010 r. jednak przejął notowany na giełdzie Integer (właściciel firmy pocztowej InPost), który postanowił przejąć obsługę marki Mova oraz utworzyć nową markę usług mobilnych – opartą na sprzedaży reklamy FreeM.

Według nieoficjalnych informacji w szczytowym okresie Mova Mobile obsługiwała 100 tys. aktywnych kart SIM. Dzisiaj jednak sieć jest likwidowana, a jej klientom proponowane jest przeniesienie numerów do innych operatorów komórkowych.

FreeM wciąż działa, jednak w serwisie firmy nie są nawet zaktualizowane dokumenty takie, jak regulaminy i cenniki. W ich świetle usługi FreeM wciąż świadczy CP Telecom, który jeszcze w ubiegłym roku został przemianowany na InItTec. Ta spółka wciąż jest powiązana z grupą Integer, podczas gdy inne składowe mobilnego biznesu zostały sprzedane zewnętrznej, notowanej na Cyprze, firmie.