Nowe oferty w taryfach pre-paid wprowadzili operatorzy sieci Play i Plus. Ten drugi chciał ją zaprezentować, jako innowację, publicznie w najbliższy poniedziałek, ale kilka godzin temu odwołał konferencję prasową. Powodem jest najprawdopodobniej to, że konkurencyjny Play wprowadził nowa ofertę już dzisiaj. Oferta Plusa obowiązuje od poniedziałku, Playa – od dzisiejszego popołudnia.

Obie sieci wprowadził do oferty taryfy oparte na formule nielimitowanej, podobne do wprowadzonych na wiosnę w taryfach post-paid przez wszystkich operatorów (wówczas także operatorzy ścigali się, który wejdzie na rynek pierwszy z ofertą, lub jak prędko ją powieli). Za odpowiednio wysokie doładowanie użytkownik Play i Plus może korzystać z nielimitowanych połączeń i SMS do wszystkich sieci mobilnych w Polsce.

Oferty są do siebie bardzo podobne, choć w Play wystarczy 25 zł doładowania (w Plusie 30 zł) na nielimitowane połączenia przez 5 dni. Od 50 zł do 99 zł doładowania termin w obu sieciach jest 10-dniowy, a powyżej 100 zł – 20-dniowy. W Plusie usługa wymaga aktywacji kodem, w Playu jest uruchamiana automatycznie po doładowaniu (po zakończeniu okresu nielimitowanego kwota doładowania może zostać wykorzystana na usługi wedle zwykłej taryfikacji).

Aktualizacja

W sobotę Plus poinformował, że swoją ofertę uruchamia już w weekend, a nie dopiero w poniedziałek. Obniżył również do 20 zł – o 5 zł mniej niż w Playu – dolne widełki minimalnego doładowania potrzebnego, aby skorzystac z oferty nielimitowanej na 5 dni.