– Gdybyśmy mogli jeszcze raz wystartować z nowym STB prawdopodobnie wyglądałoby to trochę inaczej – powiedział Balan Nair, szef techniki grupy Liberty Global (do której należą sieci kablowe UPC) na temat doświadczeń z nowym urządzeniem abonenckim w Holandii – relacjonuje serwis Telecompaper. Dopracowania w Horizonie wymaga interfejs użytkownika.

Nowe urządzenie, z którym UPC wiąże wiele nadziei zebrało na starcie w Holandii sporo krytycznych uwag konsumentów w związku z zawieszaniem systemu oraz wolnym przełączeniem między usługami i kanałami TV.

UPC, starając się przekuć te oskarżenia w znak sukcesu argumentując, że popyt na nowe STB jest tak duży, że do dytrybucji mogły trafić modele ze starszą wersją middleware’u. Według wcześniejszejszych informacji popyt na usługę przekroczył kilkukrotnie założenia operatora. Z powodu braku wystarczającej liczby instalatorów – rzekomo –  konieczne było udostępnienie interfejsu systemowego do samoinstalacji urządzenia przez klientów,.

Poza Holandią Horizon ma się pojawić w ciągu najbliższych miesięcy  w Szwajcarii, Niemczech i Holandii. W Polsce spodziewany jest w przyszłym roku.