TV Polsat współtworzy nowy kanał, a Cyfrowy Polsat rozszerza ofertę o nowe stacje

Nowa na polskim rynku stacja Polsat Food Network, która wchodzi do oferty Cyfrowego powstała we współpracy ze Scripps Networks Interactive

Publikacja: 22.11.2012 17:10

TV Polsat współtworzy nowy kanał, a Cyfrowy Polsat rozszerza ofertę o nowe stacje

Foto: ROL

Kulinarno-lifestylowy kanał trafi do Pakietu Mini HD Cyfrowego Polsatu,  będzie dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej.Będzie też obsługiwany reklamowo przez Biuro Reklamy Polsat Media.- Kanał podchodzi do tematyki gotowania nie tylko od strony przepisów, ale jest też lifestylowy – mówił Maciej Stec z zarządu Telewizji Polsat.

Polsat nie podaje czy współpraca nad tym kanałem jest także kapitałowa. – Nadawcą Food Network jest Scripps Networks. W zależności od tego, jak projekt się rozwinie, przewidujemy kilka możliwości współuczestniczenia w nim. Będziemy być może np. produkować na jego potrzeby lokalne treści – mówi tylko Maciej Stec.

Scripps Networks Interactive to telewizyjna spółka notowana na nowojorskiej giełdzie.

W początkowym okresie Polsat Food Network będzie nadawał głównie programy zagraniczne z własnej biblioteki. – Break-even kanału należy się spodziewać standardowo, czyli w okresie od roku do trzech lat –  mówi Maciej Stec.

Kanał rusza w czasie, gdy na polskim rynku telewizyjnym trwa moda na tematykę kulinarną i jest jej w największych stacjach stosunkowo dużo. – Absolutnie nie obawiamy się tego, że tego rodzaju format się wyczerpie. Po pierwsze naprawdę mamy tam do zaproponowania ciekawe programy, których do tej pory w polskiej telewizji nie było. Po drugie tego rodzaju programy, nie tylko na polskim rynku, zyskują sobie coraz większą popularność – mówi Maciej Stec.

Polsat ogłosił też dzisiaj, że uruchomi też kanał Polsat Film w wersji HD. – Będzie to symultaniczna wersja kanału już nadawanego w SD. Dzięki temu kanałowi portfolio stacji Polsatu zwiększy się do 20, a grupa stacji HD – do czterech – podał Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

Do oferty Cyfrowego Polsatu oprócz oststnio ogłaszanych stacji z rodziny Viasat i BBC wejdą też Universal Channel, Scifi Universal oraz E! Entertainment Television z biblioteki Universal Networks International oraz familijny kanał edukacyjny Da Vinci Learning.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu