Przegląd prasy – czwartek 27 czerwca

Publikacja: 27.06.2013 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Polska cyfrowa krajem wtórnych e-analfabetów

Sylwia Czubkowska

Jedna trzecia użytkowników komputerów potrafi je wykorzystywać jedynie do serfowania w internecie – wynika z najnowszej Diagnozy Społecznej 2013. To cyfrowy analfabetyzm. Dostęp do internetu ma 66,9 proc. Polaków (dwa lata temu to było 61 proc.). Korzystamy z niego coraz częściej (63 proc. osób regularnie, dwa lata temu było to 60 proc.). Równocześnie zaczynamy wchodzić w cyfrowy świat coraz wcześniej (połowa 6-latków i 71 proc. 7-latków jest już internautami). Nie oznacza to, że stajemy się mistrzami nowych technologii.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=453431 (dostęp płatny)

Obsługę należy poprawiać ciągle, aż do końca świata

Piotr Gajek, dyrektor wykonawczy ds. strategii relacji z klientami Orange Polska

Nie wymyślono dotąd lepszego ambasadora marki niż zadowolony klient. Zasada działa niestety również w drugą stronę, co piąty Polak w ubiegłym roku zrezygnował z usług wybranej firmy przez niską jakość obsługi. W Polsce kwestia relacji z klientami i jakości obsługi zyskuje na znaczeniu od dobrych kilku lat. Szczególnie jest to widoczne na rynkach nasyconych, które nie rozwijają się już dynamicznie, a taki jest właśnie rynek telekomunikacyjny w Polsce. Utraconych klientów nie jest łatwo zastąpić nowymi, dlatego najlepszą strategią jest dbanie o nich za sprawą czegoś więcej niż tylko cen usług, które są porównywalne u wszystkich.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=453458 (dostęp płatny)

Comarch rośnie na chmurze

Michał Fura

Krakowski producent oprogramowania ERP do zarządzania małym i średnim biznesem inwestuje w kolejne rozwiązania oparte na chmurze internetowej, bo sięga po nie coraz więcej firm. – Do głosu dochodzi pokolenie właścicieli i menedżerów, które przyzwyczajone jest do tego, że wiele spraw załatwia przez internet za pomocą smartfona. Dlatego sprzedaż rozwiązań w chmurze rośnie dynamicznie – mówi Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarchu, odpowiedzialny za sektor ERP.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=453459 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Huawei walczy o podium wśród producentów smartfonów na świecie

MS

– Branża jest bardzo dynamiczna. Jeżeli jesteś liderem dzisiaj, nie oznacza to, że będziesz nim jutro – przekonuje Richard Yu, dyrektor generalny Huawei. Yu liczy na to, że jego firma do 2015 roku dołączy do grona trzech największych producentów telefonów komórkowych – podaje „The Telegraph”. Za ambitnymi zapowiedziami chińskiego koncernu Huawei idą także czyny. Kilka dni temu firma zaprezentowała najnowszy model smartfonu Ascend P6 – jest to jednocześnie najcieńsze tego typu urządzenie na rynku (6,18 mm). W samych Chinach jeszcze przed premierą zamówionych zostało 2 mln takich egzemplarzy

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14173563,Huawei_walczy_o_podium_wsrod_producentow_smartfonow.html#ixzz2XOE6dHZt

[srodtytul]Parkiet.com[/srodtytul]

Polkomtel: Brytyjskie wsparcie dla przychodów

Urszula Zielińska

Jeszcze w tym roku przychody Polkomtelu, operatora sieci Plus, zostaną zasilone przez wpływy z kontraktów realizowanych za sprawą porozumienia z b. udziałowcem – brytyjską grupą telekomunikacyjną. – Rozpoczęliśmy współpracę w zakresie obsługi globalnych klientów Vodafone – informuje Wojciech Pytel, członek zarządu Polkomtelu, nie podając szczegółów. To oznacza, że podpisana w marcu umowa nie leży w szufladzie.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/746532_Polkomtel:_Brytyjskie_wsparcie_dla_przychodow.html (dostęp płatny)

Gorąca dyskusja na WZA Elektrimu

Urszula Zielińska

Fiskus chce od Elektrimu 800 mln zł, a akcjonariusze dywidendy w postaci udziałów w Polkomtelu. Obawiają się, że spółka upadnie. Znowu. Może dlatego kolejny raz nie obeszło się bez gorącej wymiany zdań między prezesem Wojciechem Piskorzem a znanym inwestorem giełdowym Maciejem Niebrzydowskim (jego matka ma około 5 proc. akcji Elektrimu). Padły pytania o kwotę uzyskaną za aktywa sprzedane przez Elektrim przez ostatnie dwa lata, plan na wypadek przegranej sporu z fiskusem, uzasadnienie decyzji o zakupie blisko 20 proc. udziałów w Metelem (w holdingu jest 100 proc. Polkomtelu, operatora sieci komórkowej Plus).

http://archiwum.parkiet.com/artykul/746531_Goraca_dyskusja_na_WZA_Elektrimu.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]

Przyszłość Polski Cyfrowej

Zbliżają się konferencje regionalne, podczas których zostaną zaprezentowane założenia realizacji nowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

http://archiwum.pb.pl/3199322,5453,przyszlosc-polski-cyfrowej (dostęp płatny)

Firmy żalą się na konkurencję z dotacjami

Marta Bellon

Unijne wsparcie pomaga w rozkręceniu biznesu, ale wielu przedsiębiorców nie daje sobie rady z jego utrzymaniem. Dlatego firmy znikają z rynku.

http://archiwum.pb.pl/3199326,81848,firmy-zala-sie-na-konkurencje-z-dotacjami (dostęp płatny)

Smartfon zaparkuje twoje auto

OSZ

Volvo pracuje nad technologią, która wyszukuje miejsce do zaparkowania i prowadzi samochód do celu, zwracając uwagę na pozostałe poruszające się po parkingu pojazdy i pieszych.

http://archiwum.pb.pl/3199361,87058,smartfon-zaparkuje-twoje-auto (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Plus i Vodafone działają razem

Urszula Zielińska

Jeszcze w tym roku przychody Polkomtela, operatora sieci Plus zostaną zasilone przez wpływy z kontraktów realizowanych za sprawą podpisanego w marcu porozumienia z byłym udziałowcem – brytyjską grupą telekomunikacyjną. Umowa nie leży w szufladzie. – Rozpoczęliśmy współpracę w zakresie obsługi globalnych klientów Vodafone – informuje Wojciech Pytel, członek zarządu Polkomtela nie podając szczegółów. – Spodziewam się, że umowa z Vodafone już niedługo może zacząć mieć wpływ na nasze wyniki – dodaje.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1193260-Plus-i-Vodafone-dzialaja-razem.html#.UcvCYZwzK4E (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Polska cyfrowa krajem wtórnych e-analfabetów

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?