Przegląd prasy – czwartek 27 czerwca

Publikacja: 27.06.2013 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Polska cyfrowa krajem wtórnych e-analfabetów

Sylwia Czubkowska

Jedna trzecia użytkowników komputerów potrafi je wykorzystywać jedynie do serfowania w internecie – wynika z najnowszej Diagnozy Społecznej 2013. To cyfrowy analfabetyzm. Dostęp do internetu ma 66,9 proc. Polaków (dwa lata temu to było 61 proc.). Korzystamy z niego coraz częściej (63 proc. osób regularnie, dwa lata temu było to 60 proc.). Równocześnie zaczynamy wchodzić w cyfrowy świat coraz wcześniej (połowa 6-latków i 71 proc. 7-latków jest już internautami). Nie oznacza to, że stajemy się mistrzami nowych technologii.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=453431 (dostęp płatny)

Obsługę należy poprawiać ciągle, aż do końca świata

Piotr Gajek, dyrektor wykonawczy ds. strategii relacji z klientami Orange Polska

Nie wymyślono dotąd lepszego ambasadora marki niż zadowolony klient. Zasada działa niestety również w drugą stronę, co piąty Polak w ubiegłym roku zrezygnował z usług wybranej firmy przez niską jakość obsługi. W Polsce kwestia relacji z klientami i jakości obsługi zyskuje na znaczeniu od dobrych kilku lat. Szczególnie jest to widoczne na rynkach nasyconych, które nie rozwijają się już dynamicznie, a taki jest właśnie rynek telekomunikacyjny w Polsce. Utraconych klientów nie jest łatwo zastąpić nowymi, dlatego najlepszą strategią jest dbanie o nich za sprawą czegoś więcej niż tylko cen usług, które są porównywalne u wszystkich.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=453458 (dostęp płatny)

Comarch rośnie na chmurze

Michał Fura

Krakowski producent oprogramowania ERP do zarządzania małym i średnim biznesem inwestuje w kolejne rozwiązania oparte na chmurze internetowej, bo sięga po nie coraz więcej firm. – Do głosu dochodzi pokolenie właścicieli i menedżerów, które przyzwyczajone jest do tego, że wiele spraw załatwia przez internet za pomocą smartfona. Dlatego sprzedaż rozwiązań w chmurze rośnie dynamicznie – mówi Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarchu, odpowiedzialny za sektor ERP.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=453459 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Huawei walczy o podium wśród producentów smartfonów na świecie

MS

– Branża jest bardzo dynamiczna. Jeżeli jesteś liderem dzisiaj, nie oznacza to, że będziesz nim jutro – przekonuje Richard Yu, dyrektor generalny Huawei. Yu liczy na to, że jego firma do 2015 roku dołączy do grona trzech największych producentów telefonów komórkowych – podaje „The Telegraph”. Za ambitnymi zapowiedziami chińskiego koncernu Huawei idą także czyny. Kilka dni temu firma zaprezentowała najnowszy model smartfonu Ascend P6 – jest to jednocześnie najcieńsze tego typu urządzenie na rynku (6,18 mm). W samych Chinach jeszcze przed premierą zamówionych zostało 2 mln takich egzemplarzy

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14173563,Huawei_walczy_o_podium_wsrod_producentow_smartfonow.html#ixzz2XOE6dHZt

[srodtytul]Parkiet.com[/srodtytul]

Polkomtel: Brytyjskie wsparcie dla przychodów

Urszula Zielińska

Jeszcze w tym roku przychody Polkomtelu, operatora sieci Plus, zostaną zasilone przez wpływy z kontraktów realizowanych za sprawą porozumienia z b. udziałowcem – brytyjską grupą telekomunikacyjną. – Rozpoczęliśmy współpracę w zakresie obsługi globalnych klientów Vodafone – informuje Wojciech Pytel, członek zarządu Polkomtelu, nie podając szczegółów. To oznacza, że podpisana w marcu umowa nie leży w szufladzie.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/746532_Polkomtel:_Brytyjskie_wsparcie_dla_przychodow.html (dostęp płatny)

Gorąca dyskusja na WZA Elektrimu

Urszula Zielińska

Fiskus chce od Elektrimu 800 mln zł, a akcjonariusze dywidendy w postaci udziałów w Polkomtelu. Obawiają się, że spółka upadnie. Znowu. Może dlatego kolejny raz nie obeszło się bez gorącej wymiany zdań między prezesem Wojciechem Piskorzem a znanym inwestorem giełdowym Maciejem Niebrzydowskim (jego matka ma około 5 proc. akcji Elektrimu). Padły pytania o kwotę uzyskaną za aktywa sprzedane przez Elektrim przez ostatnie dwa lata, plan na wypadek przegranej sporu z fiskusem, uzasadnienie decyzji o zakupie blisko 20 proc. udziałów w Metelem (w holdingu jest 100 proc. Polkomtelu, operatora sieci komórkowej Plus).

http://archiwum.parkiet.com/artykul/746531_Goraca_dyskusja_na_WZA_Elektrimu.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]

Przyszłość Polski Cyfrowej

Zbliżają się konferencje regionalne, podczas których zostaną zaprezentowane założenia realizacji nowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

http://archiwum.pb.pl/3199322,5453,przyszlosc-polski-cyfrowej (dostęp płatny)

Firmy żalą się na konkurencję z dotacjami

Marta Bellon

Unijne wsparcie pomaga w rozkręceniu biznesu, ale wielu przedsiębiorców nie daje sobie rady z jego utrzymaniem. Dlatego firmy znikają z rynku.

http://archiwum.pb.pl/3199326,81848,firmy-zala-sie-na-konkurencje-z-dotacjami (dostęp płatny)

Smartfon zaparkuje twoje auto

OSZ

Volvo pracuje nad technologią, która wyszukuje miejsce do zaparkowania i prowadzi samochód do celu, zwracając uwagę na pozostałe poruszające się po parkingu pojazdy i pieszych.

http://archiwum.pb.pl/3199361,87058,smartfon-zaparkuje-twoje-auto (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Plus i Vodafone działają razem

Urszula Zielińska

Jeszcze w tym roku przychody Polkomtela, operatora sieci Plus zostaną zasilone przez wpływy z kontraktów realizowanych za sprawą podpisanego w marcu porozumienia z byłym udziałowcem – brytyjską grupą telekomunikacyjną. Umowa nie leży w szufladzie. – Rozpoczęliśmy współpracę w zakresie obsługi globalnych klientów Vodafone – informuje Wojciech Pytel, członek zarządu Polkomtela nie podając szczegółów. – Spodziewam się, że umowa z Vodafone już niedługo może zacząć mieć wpływ na nasze wyniki – dodaje.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1193260-Plus-i-Vodafone-dzialaja-razem.html#.UcvCYZwzK4E (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Polska cyfrowa krajem wtórnych e-analfabetów

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Telekomunikacja
Rusza przedświąteczna bitwa telekomów. Światłowód czy LTE? Jakie są ceny?
Telekomunikacja
Do kogo uciekają użytkownicy sieci komórkowych. Ten operator wygrywa
Telekomunikacja
Duża awaria sieci komórkowych w Polsce. Problemy z połączeniami
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych? Zwycięzca jest jeden
Telekomunikacja
Ile Polacy płacą za usługi telekomunikacyjne i jak z nich korzystają. Raport UKE
Materiał Promocyjny
Razem dla Planety, czyli chemia dla zrównoważonej przyszłości