Midas zwiększa transfer i chce ożywić sieć „w Rodzinie”

Publikacja: 19.11.2013 15:36

Miesięczny transfer danych w sieciach spółek z grupy Midas (Centernet, Mobyland, Aero2) we wrześniu wyniósł około 3 mln GB. To wzrost w stosunku do czerwca tego roku, kiedy  siegał on 2,4 mln GB miesięcznie. Spółka jest w trakcie budowy sieci telekomunikacyjnej, która w 2016 roku ma dać pokrycie 99 proc. populacji w technologii HSPA+ oraz 66 proc. w technologii LTE.

– Miesięczny transfer danych w naszej sieci stale rośnie, dzięki rozwojowi infrastruktury oraz wzrostowi zarówno liczby klientów, jak i danych zużywanych przez pojedynczego klienta. We wrześniu wyniosło ono łącznie około 3 mln GB – tłumaczy prezes Krzysztof Adaszewski, prezes Midasa.

Na koniec września sieć telekomunikacyjna Midasa składała się z około 3 750 stacji bazowych działających w technologii HSPA+, z czego 2 850 także w technologii LTE. Spółka spodziewa się, że zakończenie drugiej fazy rozbudowy sieci, które było planowane na połowę 2014 roku, może nastąpić kwartał wcześniej wcześniej niż zakładano, a na przełomie 2013/2014 roku uruchomione ma zostać finansowanie trzeciej fazy, czyli kredyt w BZ WBK i Banco Santander. – Na przełomie roku spodziewamy się uruchomić kredyt w BZ WBK i Banco Santander z limitem 364 mln zł. To najważniejsze obecnie zadanie operacyjne, które zakończy cały proces pozyskiwania środków na nasz strategiczny projekt budowy sieci – podkreśla Adaszewski.

Docelowo spółka chce dysponować łącznie 4 800 stacji bazowych.

Midas planuje ponadto zmodernizowanie w najbliższym czasie oferty komórkowej sieci „wRodzinie”, która ma 70-80 tys. aktywnych użytkowników.

– Sprzedanych kart jest natomiast ok. 500 tys. i chcemy zaktywizować tę grupę, poszerzając naszą ofertę  – mówi Adaszewski, dodając jednak, że przychody „wRodzinie” stanowią jedynie kilka procent łącznej sprzedaży grupy. Większość przychodów pochodzi natomiast ze sprzedaży transferu danych.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu