Bosch założył spółkę zajmującą się Internetem przedmiotów i usług. Bosch Connected Devices and Solutions GmbH będzie oferować kompaktowe produkty elektroniczne oraz know-how w dziedzinie oprogramowania, które pozwolą stworzyć inteligentne urządzenia i obiekty przystosowane do współpracy z Internetem w wielu różnych obszarach codziennego życia. Centralnym punktem działalności będą początkowo zastosowania bazujące na czujnikach i związane z koncepcją inteligentnego domu (Smart Home), a także zastosowania w obszarach transportu, logistyki i komunikacji.

– Samochody, smartfony, kontenery, maszyny – już w 2015 roku na świecie będzie ponad sześć miliardów przedmiotów mających możliwość łączenia się z Internetem. Umożliwi to stworzenie całkowicie nowych usług, które zmienią życie codzienne wielu z nas i będą oferować ogromny potencjał dla działalności komercyjnej. Chodzi przy tym o inteligentne połączenie urządzeń w sieć i stworzenie całościowego, zintegrowanego systemu – mówi Volkmar Denner, prezes zarządu Boscha.

Spółka Bosch Connected Devices and Solutions GmbH z siedzibą główną w Reutlingen w Niemczech będzie miała przedstawicielstwa także w Coimbatore (Indie) oraz Suzhou (Chiny). Głównym obszarem działania jest rozwijanie zintegrowanych z siecią czujników oraz aktuatorów.