GTS Poland podał nieaudytowane wyniki finansowe za rok 2013.

Przychody operatora w 2013 roku wyniosły 479 mln zł  wzrosły o 1 mln zł w stosunku do 2012 roku. GTS Poland nie podał jednak wyniku netto, a jedynie EBITDA, która  wyniosła 145 mln zł co stanowi wzrost o 6 proc. w stosunku  do roku poprzedniego.  Marża EBITDA wyniosła 30 proc. i wzrosła o 1 p.p. w stosunku do 2012 roku.

– Prognozy rynkowe na 2013 r. zakładały ujemną (-4 proc.), dynamikę rynku telekomunikacyjnego . Tymczasem GTS Poland odnotował wzrost przychodów. Koncentracja na sprzedaży usług transmisji danych i data center zapewniła rozwój firmy, mimo spadku stawek MTR, które dotkliwie odczuli prawie wszyscy nasi konkurenci. Co więcej, istotnie poprawiliśmy rentowność biznesu, co potwierdza kilkuprocentowy wzrost EBITDA –  komentuje wyniki Piotr Sieluk, prezes GTS Poland.  – W 2014 roku, nasz model biznesowy nie ulegnie zmianie. Będziemy aktywnym graczem na rynku klientów biznesowych.  Naszym celem jest utrzymanie tempa wzrostu firmy- zapowiada  Piotr Sieluk.

Cała Grupa GTS Central Europe zanotowała jednak w ubiegłym roku 2 proc. spadek przychodów w stosunku do roku wcześniej. Wyniosły one 376 mln euro.