W poniedziałek Orange Polska poinformował, że uzyskał zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej na zakup kawałka pasma z zakresu 1800 MHz od Polkomtela.

Firma kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka potwierdziła dziś, że w lipcu podpisał umowę z PTK Centertel dotycząca sprzedaży na rzecz operatora sieci komórkowej Orange bloku częstotliwości z zakresu 1800 MHz, ale z jego stanowiska wynika, że szuka sposobu wycofania się z transakcji.

– Podpisując umowę nie byliśmy jednak świadomi, że we wrześniu 2013 roku PTK Centertel i T-Mobile podpiszą umowę o współkorzystaniu z częstotliwości 1800 MHz. Umowa o współkorzystaniu z częstotliwości 1800 MHz między tymi podmiotami spowodowała, że zaczęliśmy rozważać, czy finalizowanie naszej transakcji z PTK Centertel jest dla nas nadal ekonomicznie uzasadnione i czy nie wpływa negatywnie na konkurencję na polskim rynku telekomunikacyjnym. Obecnie prowadzimy działania mające na celu wyjaśnić, czy decyzja UKE związana z tą transakcją spełnia wszystkie wymogi formalno-prawne – poinformowała rpkom.pl Aleksandra Gieros-Brzezińska, z biura prasowego operatora sieci Plus.