5,37 zł płacono w poniedziałek na zamknięciu sesji za akcję Netii, stacjonarnego operatora, w akcjonariacie którego dochodzi w ostatnim czasie do sporych zmian. Dziś papiery nadal lekko drożeją i kosztują obecnie 5,38 zł.

Tym samym kurs telekomu przekroczył cenę 5,31 zł, jaką w wezwaniu na 33-proc. pakiet walorów zaproponowała gdyńska sieć telewizji kablowej Vectra – zauważa „Parkiet”.

Wczoraj Netia poinformowała, że spółka związana z jednym z członków rady nadzorczej dokupuje akcji. Między 2–4 lipca nabyła około 15 mln walorów (to sporo, bo około 4 proc. wszystkich walorów Netii), płacąc średnio 5,17 zł.

Co o wezwaniu Vectry sądzi zarząd Netii możemy się nie dowiedzieć, ponieważ zgodnie z przepisami (Ustawa o ofercie publicznej art. 73, 74 i 80) w tym przypadku nie musi publikować opinii. Miałby taki obowiązek, gdyby Vectra chciała przekroczyć próg 33 proc. lub 66 proc. w kapitale giełdowej firmy.

Jeśli jednak zarząd Netii na przedstawienie opinii się zdecyduje, to ma na to czas. Prawo przewiduje jej publikację na dwa dni przed startem zapisów w odpowiedzi na wezwanie. To ogłoszone przez Vectrę rusza 23 lipca.