Przegląd prasy – czwartek 10 lipca

Publikacja: 10.07.2014 07:30

Darowizny w sieci też z podatkiem

Wchodząca w życie za kilka dni nowa ustawa o zbiórkach publicznych jeszcze bardziej skłoni internautów do zbierania datków. Nie zwolni to ich…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=486773 (dostęp płatny)

Telekomunikacja: Są warunki do fuzji, ale nie ma przymusu

Zgoda Komisji Europejskiej na przejęcie (za 8,1–8,6 mld euro) przez Telefonika Deutschland (TD) innej niemieckiej sieci komórkowej E-Plus przyczyni się do przyspieszenia konsolidacji branży w Europie – uważają najwięksi gracze na Starym Kontynencie. Tak podaje „Financial Times”, choć na łamach gazety trudno znaleźć wypowiedzi szefów europejskich grup jednoznacznie potwierdzających tę tezę. Kolejnymi rynkami, na których ma dojść do konsolidacji, są Włochy i Hiszpania, gdzie…

http://archiwum.parkiet.com/artykul/758425_Telekomunikacja:_Sa_warunki_do_fuzji_ale_nie_ma_przymusu.html (dostęp płatny)

Meksyk: Carlos Slim dzieli swoje imperium

Meksykański miliarder Carlos Slim Helu, drugi pod względem wielkości majątku człowiek świata, zmniejsza swoje biznesowe imperium. Pod naciskiem regulatorów podzieli swoją spółkę America Movil, największego operatora telefonii komórkowej w Ameryce Południowej.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/758435_Meksyk:_Carlos_Slim_dzieli_swoje_imperium.html (dostęp płatny)

Jak nie dać się podsłuchać

Specjalny telefon nie pomógł kanclerz Angeli Merkel — Amerykanie i tak wszystko słyszeli. Choć i na nich są sposoby

http://pulsbiznesu.pb.pl/3768249,5920,jak-nie-dac-sie-podsluchac (dostęp płatny)

Podręczna elektronika

W przeglądzie: Samsung Galaxy Tab S, Kazam Trooper2 , Garmin Edge 1000.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1248034-Podreczna-elektronika.html

Internauci polują na telewizory

W kategorii RTV ten sprzęt nie ma sobie równych ?i zdecydowanie przoduje nad innymi grupami, ?jak słuchawki czy kamery. Nie od dzisiaj wiadomo, że sprzęt elektroniczny to najpopularniejsza kategoria, jeśli chodzi o zakupy w sklepach internetowych. Branża szacuje, że nawet ponad 20 proc. zakupów elektroniki przypada już na e-handel.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1248060-Internauci-poluja-na-telewizory.html (dostęp płatny)

Internetu nie trzeba się obawiać

Podstawa to aktualizacja oprogramowania – mówi starszy badacz ds. bezpieczeństwa w Kaspersky Lab, Stefan Tanase. – Jak zmieniła się cyberprzestępczość w ciągu ostatnich 10 lat? Stefan Tanase: Kiedyś cyberprzestępcy tworzyli wirusy głównie dla rozrywki albo po to, żeby udowodnić, że są sprytniejsi od innych. Dziś 99 proc. złośliwego oprogramowania ma realizować jakąś strategię monetyzacji ataków. Cyberprzestępcy działają podobnie jak przedsiębiorcy z tą różnicą, że pozostają w ukryciu i nie przejmują się prawem.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1247987-Internetu-nie-trzeba-sie-obawiac.html (dostęp płatny)

Pokochaliśmy zakupy w sieci. Idą złote czasy dla e-sklepów

Koniunktura na rynku e-commerce w Polsce nigdy nie była jeszcze tak dobra jak dzisiaj. Internetowi sprzedawcy zwiększyli przychody i liczą na dalsze wzrosty. Aż 63 proc. e-sklepów zwiększyło w ciągu roku wartość sprzedaży internetowej – wynika z najnowszego raportu „Co nakręca eCommerce”, badającego kondycję e-handlu w okresie od maja 2013 r. do maja 2014 r. Klimat w branży jest wyjątkowo sprzyjający. Polacy bowiem coraz chętniej, zamiast iść z siatką do sklepu, zasiadają przed monitorem komputera.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1248044-Pokochalismy-zakupy-w-sieci-Ida-zlote-czasy-dla-e-sklepow.html (dostęp płatny)

Smartfon i tablet zamiast siatki

Komputery stają się passe. Coraz chętniej kupujemy ?za pośrednictwem urządzeń mobilnych. To nowy trend, który dynamicznie rośnie. Nie ulega wątpliwości, że dziś laptop i komputer stacjonarny to najpopularniejsze urządzenia wykorzystywane do robienia e-zakupów. Jednak już co trzeciemu kupującemu online zdarzyło się skorzystać ze smartfona, a co piątemu z tabletu. Z danych firm IRCenter.com oraz SW Research wynika, że w maju tego…

http://archiwum.rp.pl/artykul/1248045-Smartfon-i-tablet-zamiast-siatki.html (dostęp płatny)

W Europie zacznie się sezon na przejęcia

Zgoda Komisji Europejskiej (KE) na to, by Telefonica Deutschland (TD) przejęła za 8,1–8,6 mld euro innego niemieckiego operatora sieci komórkowej E-Plus, przyczyni się do przyspieszenia konsolidacji branży w Europie – uważają najwięksi gracze na Starym Kontynencie. Tak podaje „Financial Times”, choć na łamach gazety trudno znaleźć wypowiedzi szefów europejskich grup jednoznacznie potwierdzających tę tezę. Kolejnymi rynkami po Niemczech, gdzie ma dojść do konsolidacji sieci komórkowych, są Włochy i Hiszpania.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1248061-W-Europie-zacznie-sie-sezon-na-przejecia.html (dostęp płatny)

Darowizny w sieci też z podatkiem

Wchodząca w życie za kilka dni nowa ustawa o zbiórkach publicznych jeszcze bardziej skłoni internautów do zbierania datków. Nie zwolni to ich…

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Telekomunikacja
Rusza przedświąteczna bitwa telekomów. Światłowód czy LTE? Jakie są ceny?
Telekomunikacja
Do kogo uciekają użytkownicy sieci komórkowych. Ten operator wygrywa
Telekomunikacja
Duża awaria sieci komórkowych w Polsce. Problemy z połączeniami
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych? Zwycięzca jest jeden
Telekomunikacja
Ile Polacy płacą za usługi telekomunikacyjne i jak z nich korzystają. Raport UKE
Materiał Promocyjny
Jakie technologie czy też narzędzia wspierają transformację cyfrową biznesu?