„PB”: wokół Hawe krążą MCI i Michał Sołowow. Investors kupią w ostateczności

Publikacja: 11.07.2014 08:24

„MCI, Michał Sołowow i Investors chcą skorzystać z okazji i przejąć spółkę Marka Falenty. Dla niego samego to ucieczka od długów” – pisze dziś „Puls Biznesu” o Hawe.

Dziennik opiera się na anonimowych źródłach.

Według gazety, Falenta potencjalnych kupców 35-proc. pakietu akcji Hawe odsyła do grupy Investors (właściciela domu inwestycyjnego i TFI). Najwyraźniej to właśnie ta firma prowadzi proces sprzedaży akcji należących do Marka Falenty. Jeśli nie znajdzie się ostatecznie chętny finansowa grupa miałaby przejąć papiery na własne konto.

Analitycy DI Investors są autorami giełdowej rekomendacji dla Hawe, w której wycenili kilka miesięcy temu akcję spółki na 4,5 zł. Obecnie rekomendacja jest zawieszona – jak nam powiedziano w biurze – ze względu na otoczenie polityczne.

W klauzulach prawnych pod raportem z 27 maja biuro przypomina, że ma z Hawe umowę na świadczenie usług bankowości inwestycyjnej, oferował obligacje spółki J.01, J.02 oraz J.03, a  także prowadził ewidencję instrumentów finansowych wyemitowanych przez Hawe. Jest też stroną umowy, której przedmiotem jest oferowanie instrumentów finansowych przez światłowodową firmę.

Według „PB”, do czwartku najbliżej przejęcia Hawe miał być fundusz MCI, z którym podpisano wstępne porozumienie przyznające giełdowemu funduszowi private equity wyłączność. MCI jest mniejszościowym akcjonariuszem Netii i miałby widzieć synergie przy połączeniu jej z Hawe.

„PB” sugeruje jednak, że obecnie poważniejszym kandydatem na inwestora jest Michał Sołowow, kielecki miliarder znany z rankingów „Forbes”, „Wprost” i in., inwestycji w giełdowe firmy deweloperskie, a pasjonatom sportów motorowych: ze startu w samochodowych rajdach.

Sołowow nie od dziś kojarzy się też z samym Hawe. Dobrze zna b. prezesa Hawe, Jerzego Karneya (dziś prezesuje inwestycyjnej giełdowej firmie Rubicon Partners), który pracował dla niego przy wynajdywaniu okazji inwestycyjnych.

„MCI, Michał Sołowow i Investors chcą skorzystać z okazji i przejąć spółkę Marka Falenty. Dla niego samego to ucieczka od długów” – pisze dziś „Puls Biznesu” o Hawe.

Dziennik opiera się na anonimowych źródłach.

Pozostało 88% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Telekomunikacja
Rusza przedświąteczna bitwa telekomów. Światłowód czy LTE? Jakie są ceny?
Telekomunikacja
Do kogo uciekają użytkownicy sieci komórkowych. Ten operator wygrywa
Telekomunikacja
Duża awaria sieci komórkowych w Polsce. Problemy z połączeniami
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych? Zwycięzca jest jeden
Telekomunikacja
Ile Polacy płacą za usługi telekomunikacyjne i jak z nich korzystają. Raport UKE
Materiał Promocyjny
Finansowanie projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii