Urząd Komunikacji Elektronicznej znalazł się w gronie 33 instytucji, urzędów i organizacji, które  na swoich stronach internetowych przed rozpoczynającymi się wakacjami będą informować o bezpieczeństwie, prawach i obowiązkach ważnych do zapamiętania przed długim urlopem wypoczynkowym. Kampanię „Przed wakacjami – co warto wiedzieć?” – koordynuje UOKiK.

W ramach akcji UKE informuje m.in., jak korzystać z telefonicznych usług, loterii i konkursów, aby ustrzec się przed wysokim rachunkiem.

„W tym roku przestrzegamy przed nierozważnym korzystaniem z usług o podwyższonej płatności, tzw. Premium Rate oraz nieuczciwymi praktykami przedstawicieli handlowych, nakłaniających do zawierania nowych umów telekomunikacyjnych lub aneksów zmieniających opłaty za dotychczasowe usługi. Przypominamy o numerach alarmowych, pod którymi na terenie całej Unii Europejskiej można uzyskać pomoc, a także o bezpieczeństwie najmłodszych użytkowników Internetu. Na koniec mamy bardzo dobrą wiadomość o obniżce płatności za połączenia telefoniczne i internetowe w roamingu na terenie Unii Europejskiej” – pisze na swej stronie UKE.