[b]Eutelsat[/b], operator sieci satelitarnej, powołał [b]Jakuba Brzęczkowskiego[/b] na stanowisko regionalnego dyrektora sprzedaży w Polsce. Wcześniej pracował on w grupie [b]France Telecom[/b], gdzie zajmowała się usługami telewizyjnymi w regionie CEE, w tym w Polsce. W komunikacie Eutelsat podaje, że Jakub Brzęczkowski „zostanie szefem polskiego oddziału Eutelsat”. Operator nie odpowiada jednak na pytanie, czy to oznacza funkcję prezesa zarządu Eutelsat Polska. Dzisiaj tę funkcję pełni [b]Sylvie Lallement[/b], które jest jednak również głównym prawnikiem (ang. [i]general counsel[/i]) koncernu. Na stanowisku prezesa Eutelsat Polska zastąpiła wieloletnią szefową tej spółki [b]Elżbietę Ruminski[/b].

Jak podaje Eutelsat „Jakub Brzęczkowski przez trzy ostatnie lata zdobywał doświadczenie w Orange, wcześniej przez ponad 10 lat pracował na wysokich stanowiskach menedżerskich jako dyrektor programowy i COO w firmach z branży medialnej i kablowej na rynku polskim” (m.in. [b]Canal + Polska[/b], [b]UPC[/b]).

Eutelsat ma dominująca pozycję na polskim rynku radiodyfuzji satelitarnej. Obsługuje wszystkie komercyjne platformy DTH. Tylko TVP kupuje usługi od [b]SES-Astra[/b], ale ta współpraca nie układa się harmonijnie (kolejne zarządy TVP straszą luksemburskiego operatora zerwaniem, rzekomo niekorzystnej, umowy).