Koreański SK Telecom uruchomi w lipcu bieżącego roku usługi w sieci LTE na częstotliwości 2100 MHz. Zapowiedział już, że w 2013 r. chce rozpocząć modernizację sieci do standardu LTE-Advanced. Operator nie podaje na razie szczegółów technicznych tego procesu, ani planowanego zwiększenia wydajności sieci. Tłumaczyć to może fakt, że – jak podaje SK Telecom – specyfikacja standard LTE-Advanced opublikowana zostanie dopiero w tym roku, w czerwcu. Podstawowe założenia, to download do 1 Gb/s w zastosowaniach stacjonarnych i do 100 Mb/s w zastosowaniach mobilnych.  Spełnić je mają ewolucje standardu LTE oraz WiMAX

SK Telecom zamierza uruchomić sieć LTE najpierw w Seulu, a potem w 23 kolejnych miejscowościach w okolicy stołecznej aglomeracji, jak również w innych częściach kraju. Do 2013 r. zasięg sieci ma być ogólnokrajowy (82 miasta), a w międzyczasie operator zacznie wykorzystywać do jej eksploatacji zakres 800 MHz.

SK Telecom jest największym operatorem komórkowym w Południowej Korei (22 mln abonentów). Operuje na sieciach radiowych wykorzystujących szerokie spektrum częstotliwości radiowych: 800, 1700, 1900, 2100, 2300 MHz.