Bank BPH uruchomił mobilną wersję platformy walutowej DealingNet, umożliwiającą klientom firmowym wymianę walut on-line przez urządzenia mobilne – smartfon lub tablet.

Platforma DealingNet Lite dostępna jest w ramach systemu bankowości mobilnej dla firm BusinessNet Lite. Mogą z niej korzystać klienci biznesowi Banku BPH, zarówno z segmentu MSP, jak i bankowości korporacyjnej, którzy do tej pory byli użytkownikami systemu DealingNet na urządzenia stacjonarne.

– Nową funkcjonalność bankowości mobilnej kierujemy do firm, które prowadzą obrót w walutach obcych, przede wszystkim do eksporterów i importerów. Teraz mogą oni zawierać transakcje skarbowe bezpośrednio z telefonu komórkowego – mówi Jerzy Zań, dyrektor zarządzający Departamentem Produktów Bankowości Przedsiębiorstw w Banku BPH.

Aby korzystać z mobilnej wersji platformy walutowej wystarczy zalogować się do bankowości mobilnej BusinessNet Lite i wybrać sekcję DealingNet Lite.

– Tworząc DealingNet Lite kierowaliśmy się tym, aby ułatwić klientom dostęp do jak najszerszej oferty produktów skarbowych. Za pomocą platformy mobilnej można m.in.: założyć lokatę, wykonać transakcje natychmiastowe, terminowe, a także transakcje warunkowe – podkreśla Piotr Karnkowski, dyrektor zarządzający Departamentem Skarbu w Banku BPH.