Reklama

Gazeta.pl: Aresztowanie za prywatyzację TP S.A.

Publikacja: 13.06.2012 20:34

Agenci katowickiego CBA zatrzymali Jana W., niegdyś współpracownika Jana Kulczyka, w związku z domniemaniem nieprawidłowości przy prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej – donosi portal Gazeta.pl. Wedle jej informacji biznesmen jest podejrzany o wręczenie „korzyści majątkowych” w związku z tym procesem.

France Telecom kupił kontrolny pakiet udziałów TP S.A. w latach 2000-2001 razem z Kulczyk Holding, po pierwszej, nieudanej, samodzielnej próbie przejęcia polskiego operatora. W 2005 r. FT odkupiło udziały operatora od firm Jana Kulczyka.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Telekomunikacja
Duże zainteresowanie naborem na nadzorcę rynku telekomunikacyjnego. Kto wystartował?
Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Reklama
Reklama