Przegląd prasy – środa 9 lipca

Publikacja: 09.07.2013 06:12

Masz firmę? Telecom cię dopieści

Michał Fura

Oferta sieci dla przedsiębiorstw: więcej usług w jednym abonamencie. Najtańsze opcje zaczynają się od 15–29 zł miesięcznie. Za taką kwotę można mieć 200 minut na rozmowy i pakiet internetowy. Kiedyś mała czy średnia firma musiała osobno płacić za usługi komórkowe, pilnując wysokości rachunku, a także usługi stacjonarne, jeśli chciała wciąż dysponować tradycyjnym numerem telefonu w biurze. Dziś nie dość, że może obie mieć na jednej fakturze w jednej cenie (a numer stacjonarny de facto przypisany do usługi komórkowej), to także nie musi już martwić się o dodatkowe koszty rozmów po przekroczeniu konkretnej liczby minut. Może też przebierać w smarfonach i tabletach, które dzięki połączeniu z internetem pozwalają na wystawianie faktur, zarządzanie biurem czy po prostu kontakt z klientami.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=454514 (dostęp płatny)

Przetargi w Unii Europejskiej powinny w całości przejść do internetu

Sławomir Wikariak

Komisja Europejska chce przekonać do wdrażania elektronicznych zamówień publicznych. Według szacunków Banku Światowego przejście z papierowych przetargów na internetowe może przynieść od 6 do 13,5 proc. oszczędności publicznych środków. Korzyści finansowe to jednak nie wszystko. Większa przejrzystość procedur, mniejsze ryzyko korupcyjne, a także znaczne krótszy czas trwania postępowań to kolejne argumenty. Dla przykładu w Lombardii, w której wszystkie zamówienia są udzielane w sieci, trwa to o 26 proc. krócej niż wcześniej. Na dodatek liczba sporów spadła aż o 88 proc.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=454439 (dostęp płatny)

Michael Dell coraz bliżej transakcji życia. Ma nowego sojusznika

MK

Michael Dell, założyciel i prezes spółki Dell, jednego z największych i najbardziej znanych producentów komputerów na świecie, otrzymał w poniedziałek niespodziewane wsparcie od znanej firmy doradczej. Dzięki temu rosną jego szanse na zakup Della i wycofanie go z obrotu giełdowego.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14244028,Michael_Dell_coraz_blizej_transakcji_zycia__Ma_nowego.html

Francuz prezesem Grupy TP, ale na krótko?

Urszula Zielińska

Telekomunikacja. Fuzja Centertela z Telekomunikacją Polską może przynieść zmiany w zarządzie TP. Ewentualny francuski desant w zarządzie TP  może oznaczać dwie osoby. To Jean-Marc Vignolles, który kierował niegdyś Centertelem, spółką zależną TP, i Bruno Duthoit, były członek zarządu TP, przed kilkoma laty odpowiedzialny za sprzedaż i marketing. Obaj menedżerowie uczyli się niegdyś języka polskiego i obaj mają zasługi w kierowaniu spółkami grupy Orange.

http://www.parkiet.com/artykul/9,1330070-Francuz-prezesem-Grupy-TP–ale-na-krotko-.html

P4 teraz zainwestuje w światłowody w miastach

Urszula Zielińska

Operator Play nie spodziewa się, aby budowa sieci nadajników LTE podniosła jego wydatki inwestycyjne. Chce startować po kolejne częstotliwości. Nie wyklucza joint venture.

http://www.parkiet.com/artykul/9,1330066-P4-zainwestuje-w-swiatlowody-w-miastach.html

PAŻP zapłaci Netii prawie 2,5 mln zł

Dariusz Wolak

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) zleciła Netii budowę i obsługę sieci IP VPN. Wartość kontraktu to 1,95 mln zł brutto. Netia wygrała przetarg ogłoszony przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej (PAŻP) na budowę i obsługę sieci IP VPN. Wykonawca rozpocznie świadczenie usług 7 października. Kontrakt obowiązuje trzy lata (od daty uruchomienia). Jego wartość to 1,95 mln zł brutto. Budżet przygotowany przez zamawiającego miał wartość 3,33 mln zł brutto. Przetarg miał charakter otwarty. Startowało w nim łącznie dwa podmioty.

http://www.parkiet.com/artykul/26,1329912-Netia-zestawi-siec-IP-VPN-dla-PAZP.html

Sieć kablowa Inea przejęła konkurenta

DI

Wielkopolski operator kablowy Inea ogłosił przejęcie Tesatu, sieci działającej głównie na terenie Poznania.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3219964,12327,siec-kablowa-inea-przejela-konkurenta (dostęp płatny)

Damy LTE z gwarancją

Urszula Zielińska

Pod koniec roku zaoferujemy klientom szybszy mobilny Internet. Szykujemy się też do walki o kolejne częstotliwości – zapowiada prezes P4, operatora sieci Play, w rozmowie z dziennikiem.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1211406-Damy-LTE–z-gwarancja.html (dostęp płatny)

Możliwa zmiana w fotelu prezesa Orange Polska

Urszula Zielińska

Jeszcze w tym roku Macieja Wituckiego może zastąpić francuski menedżer. Najprawdopodobniej będzie to Bruno Duthoit, który kilka lat temu zasiadał w zarządzie Telekomunikacji Polskiej. – Średnio co pół roku słyszę,  że za chwilę przestanę być prezesem – zwykł żartować Maciej Witucki, prezes Orange Polska, którego wydłużona kadencja kończy się w 2015 r. Jednak tym razem za informacjami o zbliżających się zmianach w zarządzie TP może stać coś więcej.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1211383-Mozliwa-zmiana-w-fotelu-prezesa-Orange-Polska.html (dostęp płatny)

Masz firmę? Telecom cię dopieści

Michał Fura

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Telekomunikacja
Rusza przedświąteczna bitwa telekomów. Światłowód czy LTE? Jakie są ceny?
Telekomunikacja
Do kogo uciekają użytkownicy sieci komórkowych. Ten operator wygrywa
Telekomunikacja
Duża awaria sieci komórkowych w Polsce. Problemy z połączeniami
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych? Zwycięzca jest jeden
Telekomunikacja
Ile Polacy płacą za usługi telekomunikacyjne i jak z nich korzystają. Raport UKE
Materiał Promocyjny
Nowe narzędzia to nowe możliwości