Chiński [b]Huawei[/b] wybuduje dla [b]Aero2[/b] sieć [b]LTE[/b] działającą w paśmie [b]TDD[/b] (Time Division Duplex). Firmy podpisały kontrakt w tej sprawie. Sieć ma zacząć działać na początku 2011 r. – doniósł serwis cellular-news.com. Wartość kontraktu nie została ujawniona.

– Jesteśmy pewni że wykorzystanie platformy Huawei LTE TDD i FDD przyczyni się do sukcesu Aero2 na rynku mobilnego broadbandu – stwierdził [b]Ying Weinin[/b], szef działu LTE Network w Huawei. – Ten kontrakt udowadnia że technologia LTE TDD jest już dojrzała, stabilna i gotowa na wdrożenia dużej skali – dodał.

Aero2 od lipca na terenie Łodzi testowało LTE TDD na częstotliwościach 2,6 i 1,8 GHz. Pasmo 2,6 GHz Aero2 otrzymało w ramach przetargu na darmowy Internet socjalny.

Informacja o podpisaniu kontraktu z Huawei przychodzi zaledwie jeden dzień po tym jak Mobyland, drugi operator z grupy Zygmunta Solorza-Żaka zaprezentował pierwszy na świecie modem usb LTE pracujący w częstotliwości 1800 MHz, o czym rpkom.pl piał [link=http://www.rp.pl/artykul/439825,565180.html]tutaj[/link].