– Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes UOKiK uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na terenie Polski – podał urząd.

Romantica (East) wchodzi w skład grupy Liberty Global (na polskim rynku to m.in. właściciel sieci UPC Polska i spółki Chello Central Europe ). CBS to amerykański producent i nadawca telewizyjny. – W wyniku koncentracji dojdzie do utworzenia wspólnego przedsiębiorcy, którego działalność będzie polegać na licencjonowaniu i dystrybucji telewizyjnych kanałów tematycznych, rozrywkowych i filmowych, m.in. w Europie i na Bliskim Wschodzie. W Polsce będzie dystrybuował kanały: Zone Reality, Zone Romantica, Zone Europa oraz Zone Club – podaje UOKiK.

Założenie wspólnej firmy ma na celu przyszłe partnerstwo programowe, które przełoży się na zmiany nazw i programmingu części kanałów dystrybuowanych w Polsce przez Chello Central Europe. Kanały Zone Reality, Zone Romantica i Club TV, zmienią się  w Polsce – odpowiednio – w CBS Reality, CBS Action i CBS Drama. Zostaną wzbogacone programowo o produkcje CBS. Biblioteka CBS oprócz nowszych produkcji serialowych jak „CSI” czy „NCIS” zawiera takie znane polskim widzom seriale, jak „Dynastia”, „Dallas”, „Beverly Hiolls 90210″ czy „Star Trek”.

Mariaż obie firmy przetestowały już na rynku brytyjskim, gdzie ruszyły z nim w 2009 roku. Między listopadem 2009 roku a czerwcem tego roku oglądalność stacji  CBS Action wzrosła tam o 257 proc., CBS Drama – o 123 proc. and CBS Reality – o 89 proc. (dane BARB/ Techedge).