[b]D-Link[/b] oficjalnie przedstawił nowego [b]country managera[/b] w Polsce. Od niedawna funkcję tę pełni [b]Wojciech Głażewski[/b]. Wcześniej pełnił on analogiczną rolę w [b]Juniper Networks[/b]. Był również zatrudniony przez [b]Computer Associates[/b]. Przez kilka lat pracował także dla [b]Ericssona[/b]. W polskim oddziale D-Linka zastąpił [b]Romana Napierałę[/b] (odszedł w czerwcu br.), którego kompetencje obejmowały kilka krajów regionu (Czechy, Bułgaria, Rumunia, Słowacja i Węgry).

– Takiej funkcji jaką pełni Wojciech Głażewski, [i]country managera[/i], nie było w D-link Polska od czasu [b]Michała Derdzikowskiego[/b], czyli od około dwóch lat – mówi reprezentująca D-Linka [b]Olga Apanosowicz – Katłu-bej[/b]. W międzyczasie D-Link podjął decyzję na zmianach organizacyjnych: Czechy, Bułgaria, Rumunia, Słowacja i Węgry podporządkowane zostały centrali w Niemczech. Polska zyskała własnego country managera.

Wojciech Głażewski pracuje w branży IT od trzynastu lat. Wyższe wykształcenie zdobył na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Szczecińskiej. Ukończył również podyplomowe studia Marketingu i Zarządzania na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Kozmińskiego. Pracę zawodową zaczął w 1997 r. w Ericssonie.