Cyfrowy Polsat i Telewizja Polsat zaczęły testy usług technologii hybrydowych w ramach telewizji naziemnej (HBBTV) oraz testy techniczne pod kątem zwiększenia zasięgu multipleksu posiadanego przez grupę (tzw. MUX4), który obecnie dociera do około 33 proc. populacji kraju.

W związku z testami Cyfrowy Polsat wystąpił do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o zgodę na czasowe przeprowadzenie emisji eksperymentalnej w czterech nowych lokalizacjach na częstotliwości z wykorzystaniem sygnału programów Polsat News, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Film, Polsat Cafe, Polsat Play. Chce w ten sposób sprawdzić, jakie rozpoznać możliwości wdrożenia usługi mógłby wprowadzić korzystając z technologii hybrydowej, łączącej przekaz sygnałów telewizji naziemnej emitowanych w technologii DVB-T/DVB-T2 i przekaz internetowy w technologii HbbTV, w tym nowych kodeków wideo.

Jak informuje grupa, w ramach testów, w naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz Trójmieście zostanie włączona emisja kanału Polsat News w technologii DVB-T oraz w dalszym etapie testów, w technologii drugiej generacji NTC – DVB-T2.

Zostaną przeprowadzone także testy aplikacji i usług hybrydowych oraz oszacowana wielkość populacji, do której dociera sygnał oraz która ma możliwość odbioru takiego sygnału. Testy pozwolą na poszerzenie zasięgu kanałów nadawanych w ramach MUX4.

Nowe rozwiązania hybrydowe będą sprawdzane podczas emisji kanałów Telewizji Polsat nadawanych w ramach MUX2 i MUX4.