W skrócie – czwartek 23 września

Publikacja: 23.09.2010 17:55

[ul] [li][b]Ericsson[/b] zaprezentował mobilny moduł szerokopasmowy do sieci HSPA (7,2 Mb/s) – F3307 – przeznaczony do tabletów.

[li][b]INQ Mobile[/b] to według agencji Bloomberg firma, która dostarczy sprzęt serwisowi Facebook. Według niepotwierdzonych doniesień serwis pracuje nad własnym telefonem komórkowym.

[li][b]Konrad Ciesiołkiewicz[/b], dyrektor komunikacji grupy TP został wybrany „Człowiekiem PR-u 2010” przez magazyn Brief za promowanie nowych narzędzi komunikacyjnych (blog korporacyjny TP).

[li][b]Nokia i AT&T[/b] ogłosiły konkurs dla deweloperów aplikacji, z główną nagrodą 10 mln dol.

[li][b]Nokia[/b] wprowadziła mobilnego klienta serwisu Nasza Klasa do Ovi Sklepu.

[li][b]P4[/b] zapowiedziało odwołanie się od decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej o nałożeniu kary 125 tys. zł za uchybienia w treści umowy abonenckiej (brak informacji o usługach audioteksowych).

[li][b]Suntech[/b] sprzedał spółce HFC Systems nową wersję systemu paszportyzacji sieci Network Inventory.

[li][b]Telekomunikacja Polska[/b] rozpoczęła kampanię, której celem jest odzyskanie abonentów usług Neostrada, których grupa utraciła na rzecz operatorów BSA i LLU.

[b]Telia Sonera[/b] zaapelowała do operatorów o szybsze wprowadzanie usług następnej generacji i adaptację technologii LTE.

[li][b]Telestrada[/b] podała, że jej przychody w sierpniu przekroczyły 2 mln zł.

[li][b]Urząd Komunikacji Elektronicznej[/b] [link=http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=168&news_id=5866&layout=3&page=text]opublikował relację[/link] ze spotkania z gminami wnioskującymi o dotację w programie PO IG 8.3 i zamieścił materiały pomocnicze dla gmin-wnioskodawców.

[li][b]Webinos[/b] – to nazwa inicjatywy badawczej Unii Europejskiej, w ramach której operatorzy telekomunikacyjni (m.in. T-Mobile i Telecom Italia) oraz producenci sprzętu (Samsung i Sony Ericsson) mają wspólnie opracować nowy tzw. framework dla nowego rodzaju aplikacji mobilnych, które będą mogły działać na wielu platformach.[/ul]

Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy