Roger de Bazelaire dołączył, jako dyrektor finansowy do zarządu Canalu + Cyfrowego, operatora satelitarnej platformy telewizyjnej. Roger de Bazelaire od 2002 do 2005 r. był dyrektorem finansowym Telekomunikacji Polskiej. W tym czasie m.in. przeprowadził transakcję odkupu od France Telecom 34 proc. udziałów w PTK Centertel, operatorze sieci Orange, a także wykupienia od mniejszościowych akcjonariuszy akcji portalu Wirtualna Polska.

1995-2002 związany był z grupą banku Dresdner Kleinwort, m.in. w warszawskim biurze tej instytucji. Był zaangażowany w utworzenie PTK Centertel, operatora analogowej sieci komórkowej NMT 450. Przed dołączeniem do Kleinwort Benson Roger de Bazelaire spedził sześć lat w Ameryce Łacińskiej pracując dla francuskiej grupy budowlanej Spie-Batignolles jako Dyrektor Finansowo- Administracyjny oraz cztery lata w Paryżu jako Dyrektor Generalny w wydawnictwie książkowym. Roger de Bazelaire urodził się w 1955 r. w Tuluzie.

Szefem Canalu + Cyfrowego jest obecnie Bertrand LeGuern,przez wiele lat związany z PTK Centertel i Telekomunikacją Polską.