Polskie Koleje Państwowe ogłosiły przetarg na zakup usług telefonii komórkowej GSM dla podmiotów z grupy kapitałowej. Zamówieniem objęte będą m.in.: PKP PLK, PKP Cargo, PKP Energetyka, PKP Intercity, PKP Informatyka i TK Telekom. Kontrakt, oprócz usług GSM, obejmuje też dostawę telefonów komórkowych i modemów z aktywnymi i skonfigurowanymi kartami SIM

Grupa PKP chce kupić łącznie 31,9 tys. aparatów w trzech kategoriach: VIP (310 sztuk), dla kadry menedżerskiej (2715 sztuk) i w grupie podstawowej (28,95 tys. sztuk). Wykonawca dostarczy też klientowi 22,42 tys. sztuk kart SIM, prawie 600 zestawów głośnomówiących do samochodów, zestawy słuchawkowe bezprzewodowe oraz dodatkowe baterie, ładowarki i etui na telefony. Na liście jest także 3,77 tys. modemów do bezprzewodowej transmisji danych i tyle samo kart SIM do tych modemów.

PKP chce podpisać umowę z operatorem na cztery lata przy czym po dwóch latach oczekuje wymiany aparatów. Wadium, które muszą wpłacić firmy zainteresowane kontraktem ustalono na 300 tys. zł. Na tej podstawie można szacować, że budżet zarezerwowany przez PKP na ten kontrakt to ok. 10 mln zł. Oferty można składać do 3 kwietnia. Jedynym kryterium wyboru najlepszej oferty jest cena.