MSZ oficjalnie: Gaj na zastępcę sekretarza generalnego ITU

Publikacja: 21.02.2014 17:12

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Magdalena Gaj, jest polską kandydatką na stanowisko zastępcy sekretarza generalnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU) – poinformowało oficjalnie o stanowisku, o które ubiega się Polska – MSZ.

Z informacji resortu wynika, że kandydaturę Magdaleny Gaj zaprezentowano 19 lutego br. podczas spotkania z korpusem dyplomatycznym w Warszawie.

– Umiejętności negocjacyjne pani Magdaleny Gaj i jej zdolność zyskiwania sojuszników sprzyjają budowaniu w Polsce nowoczesnej struktury informatycznej – powiedział minister Administracji i Cyfryzacji Rafał Trzaskowski, cytowany w komunikacie. – Dzięki działaniom pani Gaj należymy do europejskich liderów w dziedzinie internetu mobilnego –  brzmi jego wypowiedź.

Według MSZ, objęcie przez przedstawiciela Polski funkcji Zastępcy Sekretarza Generalnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego w sposób znaczący wzmocniłoby pozycję naszego kraju w ramach systemu Narodów Zjednoczonych.

Według Katarzyny Kacperczyk, podsekretarz stanu w resorcie spraw zagranicznych, – kandydatura prezes UKE na to stanowisko jest dla Polski ważna m.in. dlatego, że „problematyka, jaką zajmuje się organizacja, nabiera coraz większego znaczenia we współczesnym świecie”. – Ponadto zależy nam na wzmocnieniu obecności Polski na ważnych stanowiskach w systemie Narodów Zjednoczonych – dodała.

Zgodnie z komunikatem MSZ, Gaj, przedstawiła swoją wizję współpracy międzynarodowej na rzecz rozwoju technologii informacyjnych. – Serwisy internetowe stanowią kluczowe forum dla innowacji i rozwoju. Począwszy od nawiązywania i utrzymywania kontaktów społecznych po dostęp do najnowszych wiadomości; od logistyki po transakcje finansowe; od transportu po turystykę. Niewiele jest dzisiaj obszarów aktywności, które obywają się bez zastosowania narzędzi cyfrowych lub nie zostały przez nie ulepszone – zwróciła uwagę.

Wybory odbędą się podczas Konferencji Pełnomocników Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (International Telecommunication Union) w Busan (Republika Korei) od 20 października do 7 listopada 2014 r.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu