Strategy Analytics: ogromna dominacja Androida

Publikacja: 03.11.2014 08:18

Raport dotyczący najpopularniejszych systemów operacyjnych na urządzeniach mobilnych wskazuje, że swoją dominację powiększa Google’owy Android daleko w tyle pozostawiając innych konkurentów. Badacze ze Strategy Analitycs szacują, że na rosnącym o 27 proc. rok do roku rynku amerykańska platforma stanowi aż 84 proc.. w ciągu trzech miesięcy sprzedanych zostało 268 mln urządzeń z tym systemem.

Drugi w zestawieniu iOS znalazł się w niespełna 40 mln inteligentnych telefonów, a jego udział w rynku wynosi 12,3 proc.. Nie ziściły się dotychczas zapowiedzi szefów Apple, którzy premierowym iPhonem 6 w dwóch wersjach chcieli podbić globalne rynki.

Na trzeciej pozycji znalazł się Windows Phone, który zainstalowany jest w 10,5 mln smartfonów co daje Microsoftowi ledwie 3,3 proc. udziału w globalnym segmencie. Zagadką pozostaje czy nowa polityka firmy, która rozpoczęła współpracę z dostawcami tanich urządzeń zmieni niekorzystny dla giganta trend.

Niespełna co setny telefon pracuje na platformie BlackBerry. W ciągu zakończonych z końcem września trzech miesięcy klientów znalazło jedynie 2,3 mln urządzeń kanadyjskiego producenta.

W trzecim kwartale 2014 roku, zgodnie z danymi Strategy Analytics, do rąk użytkowników trafiło 320,4 mln smartfonów, czyli o 67,5 mln więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Badacze z IDC sprzedaż szacują na ponad 326 mln egzemplarzy.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu