Już 800 tys. lokali  jest w zasięgu  technologii  VDSL2  Netii, co stanowi około 50 proc. własnej sieci miedzianej operatora.

Operator informuje na firmowym blogu, że w końcu czerwca firma zatwierdzilła nwestycje w modernizacje kolejnych sieci ETTH (Internetia) do standardu FTTB (światłowód do budynku, potem łącze ethernetowe). Po ich zakończeniu w pierwszej połowie 2014 roku przybędzie nam prawie 50 tysięcy lokali w zasięgu sieci FOTON (do 100 Mb/s download, do 50 Mb/s upload). Dziś już ponad 200 tysięcy lokali w zasięgu sieci ETTH spełnia te kryteria.

Nowe inwestycje ETTH obejmą takie lokalizacje jak: Białystok, Jastrzębie-Zdrój, Jelcz-Laskowice, Katowice, Kluczbork, Kraków, Leszno, Ozimek, Piaseczno, Poznań, Ruda Śląska, Szczecin, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Tczew, Trzebnica i Wrocław.

Netia startuje również z realizacją inwestycji FTTH (światłowód do domu) dla 18 tysięcy lokali w zasięgu sieci GPON 1 Gb/s, a sama inwestycja objęta jest dofinansowaniem unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. dolnośląskiego.

To wszystko zbliża operatora do osiągnięcia celu, jaki firma sobie postawiła na ten rok, czyli 50 proc. własnej sieci w zasięgu NGA – podkreśla Netia