Polkomtel: TP poszła do sądu w sprawie reklamy LTE

Publikacja: 20.09.2013 17:11

Polkomtel, operator sieci Plus poinformował dziś, że Telekomunikacja Polska (Orange Polska) pozwała go w związku za treść kampanii reklamowej. Komórkowa sieć Zygmunta Solorza-Żaka użyła w niej sformułowania: „Internet w Plusie szybszy od Neostrady”.

Polkomtel broni się, że wykorzystał w reklamie powszechnie dostępne wyniki testu.

„TP wniosła o zabezpieczenie (zdaniem Plusa – „rzekomo”) przysługujących jej roszczeń w związku z wykorzystaniem przez Polkomtel w reklamie powszechnie dostępnych testów Internetu, przeprowadzonych przez jeden z najbardziej popularnych portali zajmujących się badaniem szybkości Internetu – Speedtest.pl” – czytamy w informacji przesłanej przez biuro prasowe Polkomtela.

„Sierpniowy ranking, zamieszczony na tym portalu potwierdził wyniki z lipca br., na które Plus powołuje się w swojej kampanii reklamowej „Internet w Plusie szybszy od Neostrady”, z których wynika, że Internet mobilny w Plusie jest nie tylko najszybszym Internetem spośród oferowanych przez operatorów komórkowych, ale także w testach prędkości wykonanych przez klientów pokonuje m.in. oferowany przez TP SA Internet stacjonarny – Neostradę” – podał Polkomtel.

Według biura prasowego sieci Plus, TP złożyła równolegle wnioski o zabezpieczenie roszczeń przynajmniej w kilku sądach w różnych miastach (m.in. Warszawa, Rzeszów, Bydgoszcz, Gdańsk, Koszalin).

„Nie świadczy to najlepiej o pewności siebie autorów wniosku. Tym bardziej, że w postępowaniu zabezpieczającym nie trzeba udowodnić zarzutów i wystarczy je tylko uprawdopodobnić a możliwość obrony przez atakowanego jest bardzo ograniczona” – komentuje Polkomtel.

„Apelujemy do TP SA (Orange) o konkurowanie na oferty, a nie ilość wniosków składanych do sądów” – czytamy.

Przedstawiciele TP pytani wcześniej przez rpkom.pl, czy operator zareaguje na kampanię Polkomtela – odmawiali odpowiedzi. Operator Orange nie chciał wchodzić w medialną dyskusję. Zwykle prowadzą one do popularyzacji produktu promowanego w kontrowersyjny sposób.

Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Materiał Promocyjny
Naszą siłą jest różnorodność
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży