– Odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej dzięki należącej do TVN spółce NTL Radomsko, otrzymają w ofercie kanały 4fun.tv oraz TV Disco – podaje spółka 4 Fun Media, właściciel 4fun.tv i TV Disco.NTL Radomsko została operatorem pierwszego lokalnego cyfrowego multipleksu DVB-T.

Dostęp do lokalnego multipleksu będą mieć powiaty: radomszczański, piotrkowski, bełchatowski, tomaszowski, pajęczański, łaski z województwa łódzkiego, częstochowski, kłobucki i myszkowski z województwa śląskiego oraz włoszczowski z województwa świętokrzyskiego. – To początek wchodzenia kanałów 4fun.tv i TV Disco do oferty naziemnej telewizji cyfrowej – zapowiada 4Fun Media.

Spółka 4Fun Media dwukrotnie próbowała już wejść do oferty ogólnopolskiej naziemnej telewizji cyfrowej. Startowała w konkursie na kanały umieszczone na tzw. pierwszym multipleksie, ale Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wybrała wtedy stacji 4fun.tv. W tym roku 4Fun Media powróciło do tych planów zgłaszając w konkursie na cztery stacje uzupełniające ofertę pierwszego multipleksu nowy kanał edukacyjno-poznawczy i poradnikowy 4fit.tv. Stacja także odpadła jednak w postępowaniu – jak podała KRRiT, jej nadawca odpadł, bo nie uzupełnił wskazanych przez radę braków formalnych w konkursowej dokumentacji.

Na procesy skutkujące przejściem z obecnego nadawania analogowego na nadawanie cyfrowe czekają jeszcze inni lokalni nadawcy telewizji m.in. w Łużycach, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze i Świdnicy.  – Po przejściu Polski na naziemne nadawanie cyfrowe na niektórych obszarach kraju pozostało dosłownie kilku nadawców regionalnych stacji telewizyjnych, którzy wciąż nadają jeszcze – z pojedynczych nadajników w pojedynczych miejscowościach – analogowo. Dobieramy teraz z wolnych zasobów częstotliwości tak, żeby także im zapewnić możliwość nadawania cyfrowego – mówił rpkom.pl niedawno Jacek Strzałkowski, rzecznik Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Na wszystkie te częstotliwości urząd musi ogłosić konkursy, jeśli w danym miejscu chętnych do korzystania z udostępnianych częstotliwości jest więcej niż jeden.