Przychody Samsunga ze sprzedaży telefonów komórkowych wzrosły w II kwartale 2012 r.  prawie dwukrotnie w stosunku do roku poprzedniego i wyniosły 17 mld euro – szacują analitycy cytowani przez agencję Bloomberg w związku z opublikowaniem przez koreański koncern wstępnych i podstawowych informacji o wynikach minionego okresu rozliczeniowego. Samsung jest już dzisiaj największym dostawcą (pod względem wolumenu dostaw) na całym rynku komórkowym (przed Nokią), jak również w segmencie smartfonów (przed Applem).

Wedle szacunków analityków zyski operacyjne Samsunga na sprzedaży komórek wzrosły w II kwartale  o 164 proc., dzięki wzrostowi udziału w rynku smartfonów, i wyniosły 3,1 mld euro. Analitycy szacują, że koreański koncern sprzedał w tym czasie 50 mln smartfonów. Wedle ich przewidywań topowy model Galaxy S III sprzedał się w tym czasie w liczbie 7 mln sztuk.

Niemniej w bieżących analizach szacunki sprzedaży smartfonów przez Samsunga zostały zredukowane o kilka procent w związku z tym, że wstępne wyniki finansowe okazały się niższe od spodziewań. 33 mld euro, to mniej niż średnia prognoz analityków  (tzw. consensusu) na poziomie 35,3 mld. Z tego powodu giełdowy kurs Samsunga na giełdzie w Seulu dzisiaj spada.