Emitel kupuje Info-TV-Operatora

Publikacja: 24.04.2013 14:27

Zarząd giełdowego funduszu NFI Magna Polonia poinformował, że podpisał dziś z firmą EmiTel umowę sprzedaży udziałów w spółce zależnej Romford Investments, która jest jedynym właścicielem Info-TV-Operatora – niewielkiego operatora sygnału radiowo-telewizyjnego, odpowiadającego m.in. za techniczną obsługę projektu telewizji mobilnej (a właściwie multipleksu) Cyfrowego Polsatu.

Info-TV-Operator to kontynuator pierwotnej radiodyfuzyjnej działalności firmy Info-TV-FM, założonej przez Zbigniewa Gumulińskiego, a która została podzielona na potrzeby sprzedaży biznesu telewizji mobilnej satelitarnej platformie.

Sieć spółki składa się z kilkudziesięciu lokalizacji.

Łączna cena, jaką EmiTel zapłaci Magnie za Romford składa się z nieco ponad 66 mln zł za udziały oraz kilkudziesięciu milionów złotych na spłatę długu.

W toku negocjacji, giełdowy fundusz za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego utajnił fakt, że prowadzi rozmowy z EmiTelem. Jeden z komunikatów, o którego utajnienie wniósł do KNF informował, że cena za wartość przedsiębiorstwa Romfordu została ustalona na 114,5 mln zł.

Według Mirosława Janisiewicza, prezesa Magna Polonia i głównego akcjonariusza, cena ta nie zmieniła się.  – Za uzyskane pieniądze spłacimy zobowiązania – mówi „Parkietowi” Janisiewicz.

– Po oczyszczeniu z długu zostaniu nam kilkadziesiąt milionów złotych gotówki – deklaruje. – Decyzje co zrobimy z tymi pieniędzmi podejmiemy w najbliższej przyszłości – mówi Mirosław Janisiewicz, nie podając szczegółów.

Na koniec grudnia krótkoterminowe zobowiązania grupy Magny, do której należy także Mediatel wynosiły 96 mln zł. Te przypisane aktywom przeznaczonym do zbycia – niecałe 60 mln zł. Na udziałach Romforda był także ustanowiony zastaw zabezpieczający spłatę obligacji Magny.

Romford został jednym właścicielem Info-TV-Operatora latem 2012 r., gdy za 29 mln zł odkupił mniejszościowy pakiet od wehikułu Evotec, należącego do Zbigniewa Gumulińskiego. Romford posiłkował się wówczas kredytem zaciągniętym w Syntaxis II Sweden Capital AB w Sztokholmie.

Emitel uzgodnił niedawno zakup biznesu radiodyfuzyjnego także od Cyfrowego Polsatu. Za firmę RSTV ma zapłacić około 45 mln zł.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu