Reklama
Rozwiń
Reklama

Nowa oferta dostępu do TPnetu może zmienić regulacyjne plany UKE

Publikacja: 10.03.2010 00:00

W [link=index.php?option=com_content&view=article&id=1005%3Atp-obnia-ceny-dostpu-do-sieci-ip-chocia-wygrao-regulacyjn-batali-z-uke-update&catid=2%3Anewsy&Itemid=1]ubiegły piątek Urząd Komunikacji Elektronicznej otrzymał oficjalne zawiadomienie z Komisji Europejskiej o wecie [/link]wobec projektu decyzji regulującej rynek wymiany ruchu IP w Polsce. Tego samego dnia Telekomunikacja Polska, która w istocie miałabyć przedmiotem tej regulacji, ogłosiła nową ofertę na dostęp do TPnetu

– To nie jest oferta peeringowa, ale jest to oferta, która może poprawić sytuację polskich operatorów – powiedziała serwisowi rpkom.pl Anna Streżyńska, prezes UKE. – Zobaczymy jak sprawdzi się w praktyce. Rozpoczniemy za kilka tygodni następna analizę rynku. Nowa oferta TP będzie dostepna od kwietnia w sprzedaży, więc zobaczymy, czy się sprawdza. Reasumując: szykujemy kolejna notyfikację projektu decyzji dla Komisji Europejskiej, ale jeżeli nowa oferta, z którą TP – pod presją UKE – wystąpiła będzie się sprawdzać – odpuścimy.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Telekomunikacja
Które sieci komórkowe wybierali Polacy? Zwycięzców jest dwóch
Telekomunikacja
Duże zainteresowanie naborem na nadzorcę rynku telekomunikacyjnego. Kto wystartował?
Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama