W piątek, podczas podróży służbowej zmarł w Wiedniu w wieku 47 lat Zacharias Piperidis, przewodniczący rady nadzorczej T-Mobile Polska i członek zarządu greckiego OTE z grupy Deutsche Telekom.

Informacja o nagłej śmierci urodzonego w Grecji menedżera obiegła branżę z piątku na sobotę. Potwierdziliśmy ją w spółce.

Zacharias Piperidis w okresie przejściowym (po rezygnacji b. prezesa Miroslava Rakowskiego do wyboru Adama Sawickiego), pełnił obowiązki prezesa T-Mobile Polska. Nie licząc tego okresu, przewodniczący radzie nadzorczej spółki. W grupie Deutsche Telekom był jednak przede wszystkim członkiem zarządu greckiego OTE Group (kontrolowanego także przez Deutsche Telekom). Pełnił tam od lutego 2011 roku funkcję dyrektora operacyjnego (COO). Wcześniej – od listopada 2007 r. – Piperidis był odpowiedzialny za marketing OTE.

Do polskiej spółki dołączył w styczniu 2014 r.. Piperidis był przez współpracowników lubiany i szanowany.

Wcześniej pracował także dla Vodafone Greece, O2 Germany, Romtelecom Romania i Wind Greece. Był absolwentem studiów inżynieryjnych na ateńskim Państwowym Uniwersytecie Technicznym oraz kierunku Komunikacja i sygnalizacja na londyńskim Imperial College of Science, Technology & Medicine.