Liczba podbrań aplikacji do bankowości mobilnej ING BankMobile przekroczyła  300 tys. – poinformował ING Bank Śląski.

Bank liczy, ze liczba ta zwiększy się po udostępnieniu aplikację użytkownikom telefonów z systemem Windows Phone 8. To kolejna platforma, obok iOS i Android, która pozwala korzystać z bankowości internetowej banku w formie aplikacji.

– Zależy nam, aby z zalet bankowości mobilnej mogło korzystać jak najwięcej naszych klientów. Z naszych obserwacji wynika, że jeżeli klient pobierze ING BankMobile, szybko przekonuje się do tej formy kontaktu z bankiem i aktywnie korzysta z aplikacji –  mówi Szymon Mitoraj, dyrektor departamentu bankowości internetowej i mobilnej w ING Banku Śląskim.

Aplikacja ING BankMobile pozwala m.in. na wykonanie przelewów, sprawdzenie stanu rachunków bieżących i oszczędnościowych, historii transakcji kartą oraz kursów walut, a także spłatę karty kredytowej i doładowanie telefonu. W sierpniu tego roku  ING Bank Śląski udostępnił wersję na tablety, która pozwala ponadto m.in. dokonać spłaty kredytu i wykonać przelew z karty kredytowej, a także korzystać z części funkcji Finansometru, narzędzia do zarządzania budżetem domowym.