Grupa Cyfrowego Polsatu, która od 7 maja jest właścicielem sieci komórkowej Plus poprze stanowisko Urzędu Komunikacji Elektronicznej w przypadku, gdyby urząd uznał, że najlepszą drogą do realizacji wspólnej sieci 800/2600 MHz jest przetarg – zapowiada Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu i członek zarządu Polkomtela.

Szef telekomunikacyjno-medilanej grupy oparł się w wypowiedzi na wyrażanej w mediach opinii Adama Jassera, prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, sformalizowanej w stanowisku konsultacyjnym UOKIK.

Wywiad  z prezesem Cyfrowego Polsatu opublikujemy w tym tygodniu, podobnie jak „Rzeczpospolita” i „Gazeta Giełdy Parkiet”.

Dominik Libicki podtrzymuje również w rozmowie: – Tak – uważamy, że dla Polski i polskich konsumentów najlepszym rozwiązaniem jest jedna wspólna sieć. Obecnie konsultowana dokumentacja aukcyjna, zakładająca ograniczenie do współkorzystania z maksymalnie 2×15 MHz, zmierza we właściwym kierunku, gdyż może stanowić krok pośredni w kierunku realizacji tej koncepcji. Gdyby jednak pozostała w tej formie, to uważamy że UKE powinno w sposób wyraźny i jednoznaczny wprowadzić właśnie takie ograniczenie, tj. 2×15 MHz.

Będzie o aukcji, ale też o konsolidacji, konwergencji, spłacie kredytów i jednej z najbardziej strategicznych decyzji grupy. Zapraszamy do lektury pełnej wersji rozmowy już za kilka dni.