[b]Główny Urząd Statystyczny[/b] rozstrzygnął na korzyść Netii (miała jednego rywala) przetarg na świadczenie usług telefonicznych na potrzeby przeprowadzenia Powszechnego Spisu Rolnego w 2010 r.

W ramach zamówienia operator musi zapewnić klientowi, na potrzeby funkcjonowania systemu Call Center, stały dostęp do usług telekomunikacyjnych w publicznej sieci telefonicznej dla połączeń wychodzących i przychodzących z wykorzystaniem traktów cyfrowych ISDN PRA (30B+D). Uruchomi również dla klienta ogólnopolski numer o zredukowanej odpłatności ze wskaźnikiem 0-800.

GUS spodziewa się, że w okresie obowiązywania umowy łączny czas połączeń wychodzących realizowanych na terenie kraju w sieci telefonii stacjonarnej wyniesie ok. 2,52 mln minut. W przypadku rozmów wychodzących realizowanych na terenie kraju w sieci telefonii komórkowej będzie to ok. 1,17 mln minut. Czas połączeń przychodzących, krajowych na numer 0-800 sięgnie ok. 0,63 mln minut. Za świadczone na rzecz GUS usługi Netia zainkasuje 0,45 mln zł.