Przegląd prasy – czwartek 17 listopada

Publikacja: 17.11.2011 08:21

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Wybudować sieć z dofinansowaniem

Marek Jaślan

Mali i średni operatorzy telekomunikacyjni mają kolejną szansę zdobycia pieniędzy na wsparcie swych inwestycji. W końcu października w ramach działania 8.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG) ruszył tegoroczny konkurs na budowę internetowych sieci ostatniej mili (tj. zapewniających dostępu do internetu użytkownikom końcowym) na obszarach białych plam. W tym rozdaniu do rozdysponowania jest kwota 31,8 mln euro. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski do końca grudnia.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=386874 (dostęp płatny)

Kontakt na własność czy w formie usługi?

Krzysztof Polak

Tradycyjna metoda organizowania centrum telefonicznej obsługi klienta ustępuje miejsca tańszym i skuteczniejszym rozwiązaniom. Sposób kontaktu z klientem i jakość jego obsługi mają niebagatelny wpływ na to, jak firma jest postrzegana na rynku. Dlatego firmy korzystają z oprogramowania wspierającego marketing i sprzedaż. Decydują się na uruchomienie infolinii, własnego centrum kontaktowego lub na współpracę z wyspecjalizowanymi firmami oferującymi telefoniczną obsługę klientów w formie outsourcingu. Przybywa też firm korzystających z centrum kontaktowego wynajmowanego w formie usługi w modelu SaaS (software as a service).

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=386868 (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]

Jest następca Steve’a Jobsa

OSZ, BLOOMBERG

Art Levinson zastąpi zmarłego w zeszłym miesiącu Steve’a Jobsa na stanowisku przewodniczącego zarządu Apple. Posada była wolna od czasu śmierci Jobsa, charyzmatycznego prezesa Apple, który uczynił ze spółki światowego giganta. Levinson w zarządzie Apple zasiada od 2000 r. Prezesem firmy jest Tim Cook, który przejął stery w momencie, gdy Jobs udał się na zwolnienie lekarskie.

http://teleinformatyka.pb.pl/2519336,60869,jest-nastepca-steve-a-jobsa

Nowinki budzą opór

Mirosław Konkol

Swój kwadrans sławy ma dzisiaj oferta mobilna dla biznesu. Niektórzy informatycy uważają ją za przełom porównywalny z wprowadzeniem do biur komputerów. Widzą w niej klucz do wzrostu efektywności pracowników, ale też do tworzenia lepszych relacji z klientami — niezależnie od wielkości spółki i branży, w której działa.

http://teleinformatyka.pb.pl/2519018,60124,nowinki-budza-opor

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Prąd dla komórek

BBC, Reuters, peka

Nowe akumulatory opracowane przez naukowców z Northwestern University mają pozwolić na tydzień pracy telefonu i naładowanie w zaledwie 15 minut. Wykorzystujące technologię litowo-jonową akumulatory nowej generacji trafią do sprzedaży za pięć lat.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1095616_Prad_dla__komorek.html (dostęp płatny)

Polkomtel traci rynek

Urszula Zielińska

O ponad 4 proc. niższe niż rok temu są przychody sieci Plus po trzech kwartałach 2011 roku. Łączne przychody Polkomtelu, operatora sieci Plus, wyniosły w III kw. 1,91 mld zł wobec 2,013 mld zł w analogicznym okresie 2010 r. – wynika ze sprawozdania spółki za dziewięć miesięcy. Jej przychody z usług telekomunikacyjnych i sprzedaży aparatów obniżyły się rok do roku o 5,15 proc., do 1,86 mld zł.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1095720_Polkomtel_traci_rynek.html (dostęp płatny)

Art Levinson zastąpi zmarłego w zeszłym miesiącu Steve’a Jobsa na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej Apple. Prezesem firmy jest Tim Cook, który przejął stery w momencie, gdy Jobs udał się na zwolnienie lekarskie. W zarządzie na stanowisku dyrektora znalazł się także Robert Iger, prezes Walta Disneya. —b.ch., pap

Francuska grupa Vivendi zmniejszyła w III kwartale zysk netto o 35 proc., do 241 mln euro, i obroty o 1,6 proc., do 6,77 mld, ale w całym roku liczy na czysty zysk 2,85 mld (wcześniej mówiła o 3 mld). Gorszy kwartał to konsekwencja problemów operatorów SFR i Maroc Telecom. —p.r., afp

http://archiwum.rp.pl/artykul/1095694_W_skrocie.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Wybudować sieć z dofinansowaniem

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów