Na razie Agora ma od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zielone światło w sprawie nowej stacji planowanej przez jej założona we wrześniu firmę TV Zone. – Mamy koncesję na kanał o tematyce kulturalno-rozrywkowej rozpowszechniany drogą satelitarną – mówił Bartosz Hojka, prezes Agory.

Jak dodawał, grupa, która ma już 41 proc. udziałów w spółce Stopklatka, nadającej naziemnie kanał Stopklatka TV, nie wyklucza też ubiegania się o miejsce na kolejną stację na planowanym do uruchomienia nowym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. – Z satysfakcją odnotowaliśmy zmianę stanowiska KRRiT, bo wierzymy, że jest jeszcze na rynku miejsce na nowe naziemne kanały, a my możemy mieć atrakcyjne pomysły w tym zakresie. Jesteśmy zainteresowani rozwijaniem się w tym kierunku, ale na razie nie znamy nawet warunków konkursu an nowe stacje, bo jeszcze ich nie ma. Przeanalizujemy je, kiedy się pojawią – mówił Hojka.

W październiku KRRiT zmieniła swój pomysł na zagospodarowanie nowego pakietu cyfrowych stacji. Wcześniej chciała go w całości oddać TVP, teraz planuje przeznaczyć tam miejsce na trzy stacje publicznego nadawcy, a pozostałe cztery rozdzielić w konkursie otwartym dla wszystkich nadawców.