Plus rezygnuje z mobilnej telewizji

Publikacja: 27.11.2012 18:51

Polkomtel, operator sieci Plus wycofał się ze sprzedaży usługi telewizji mobilnej (tzw. Mobilna TV), którą oferował na mocy umowy ze spółką zależną Cyfrowego Polsat: Info-TV-FM. Telekom tłumaczy, że to efekt trwającej w telekomie „optymalizacji procesów”.

Plus przejęty w 2011 r. przez Zygmunta Solorza-Żaka poinformował klientów, że od 31 grudnia br. przestanie świadczyć usługi telewizyjne sprzedawane pod marką TV Mobilna (w ofertach: TV Mobilna w Plusie oraz TV Mobilna VAS). Wprowadził je zaledwie kilka miesięcy temu. Dlaczego teraz rezygnuje?

– Nasza decyzja o zaprzestaniu świadczenia usługi TV Mobilna, jest podyktowana wewnętrznymi procesami optymalizacji i skoncentrowaniu się na dostarczaniu klientom najnowocześniejszych usług dostępnych w technologiach komórkowych – informuje Arkadiusz Majewski z biura prasowego Polkomtela.

Abonenci, którzy z nich korzystali mogą wypowiedzieć komórkowej sieci umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych z zachowaniem 30 dniowego okresu wypowiedzenia. Mogą też zrezygnować z usługi w ciągu 14 dni od momentu otrzymania od Polkomtela pisemnej informacji o zakończeniu świadczenia usługi TV Mobilna. „jeżeli nie skorzystasz z prawa wypowiedzenia umowy pozostaniesz naszym abonentem i będziesz mógł dalej korzystać z pozostałych usług w ramach posiadanej taryfy”.  Plus zapewnia, że chętnym odda pieniądze za dekoder. Sprzęt można zwrócić do 31 stycznia 2013 r.

Osoby, które chcą zachować usługę (i dekoder) mogą zostać abonentami Cyfrowego Polsatu. Bo to, co Plusowi się najwyraźniej nie opłaca, platforma satelitarna sobie chwali.

– Dzienna sprzedaż dekoderów DVB-T (z pakietem TV Mobilna) jest porównywalna ze sprzedażą odbiorników satelitarnych – informuje Olga Zomer, rzeczniczka platformy. Wcześniej takie informacje przekazywał także prezes Cyfrowego Polsatu, Dominik Libicki.

TV Mobilna to pakiet 20 ogólnodostępnych programów telewizyjnych i 12 radiowych dostępnych przy pomocy małych urządzeń pełniących funkcję dekodera cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T). Cyfrowy Polsat wprowadził ją do oferty po tym, jak kupił od giełdowej firmy NFI Magna Polonia spółkę z częstotliwością pozwalającą na świadczenie usług telewizji mobilnej.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu