Przegląd prasy rpkom.pl – poniedziałek 27 lipca

Publikacja: 27.07.2015 07:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Tele-EKG w niechcianym pakiecie

Podpisując umowę z siecią telekomunikacyjną albo sprzedawcą prądu trzeba uważać, bo można nieświadomie zostać abonentem usług telemedycyny. Od takiej umow trudno będzie później odstąpić. Do Federacji Konsumentów napływa coraz więcej skarg od osób, które nieświadomie stały się abonentami usług umożliwiających przeprowadzenie wybranych badań i konsultacji zdalnie. (…) Wątpliwości federacji wzbudził tryb zawierania umowy. (…) Umowy oferowane są przy okazji sprzedaży innej usługi, np. zmiany operatora telekomunikacyjnego, czy energetycznego.

s. A7

e-Formularz ułatwi uzyskanie pieniędzy

Wnioski o zasiłek z pomocy społecznej będzie można złożyć przez Internet.

s. B7

[srodtytul] Gazeta Wyborcza[/srodtytul]

Inwigilacja w służbie służb

Senat ratuje policję i służby przed utratą prawa do inwigilacji. Ale już nie naszą prywatność – sięganie po billingi pozostanie bez kontroli. Nowoczesne środki inwigilacji też.

s. 3.

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Światłowodowe nierówności

Najwięcej płacą za spółki z siecią światłowodową Amerykanie i europejscy dawni monopoliści, którzy bez szybkiego pasma nie mogą konkurować. Czy Netia kupiła TK Telekom tanio, a Hawe nie powinno być przypadkiem warte dużo więcej? Takie pytanie zadał nam jeden z analityków przyglądający się biznesom światłowodowym za granicą. Poniższa analiza to próba odpowiedzi na pytanie, gdzie leży wartość w światłowodowych biznesach i czym się różnią. Także jeśli chodzi o wycenę. (wydanie sobotnie).

http://archiwum.parkiet.com/artykul/769822_Swiatlowodowe_nierownosci.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

Przyszłość telemedyczna

Ochrona zdrowia (komentarz Andrzeja Arendarskiego). Jeszcze kilka lat temu mało kto sobie wyobrażał, że z domowego komputera będzie można uregulować rachunki, otworzyć konto czy zaciągnąć kredyt. Kolejnym krokiem, dawno już postawionym w Europie Zachodniej i USA jest telemedycyna.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4233556,8063,przyszlosc-telemedyczna (dostęp płatny)

Rosyjski kłopot Marka Falenty

Grupa KTK siedzi na karku Marka Falenty — chciała zablokować sprzedaż Hawe. Inwestor nie pozostaje dłużny, oskarżając Rosjan o nieczyste intencje.  Ostatnie tygodnie przynosiły informacje o zainteresowaniu Markiem Falentą różnych trzyliterowych instytucji — CBA, CBŚ czy ABW. Inwestor, podejrzewany o podsłuchiwanie polityków i konkurentów biznesowych, ma jednak na karku inne trzy litery, i to pisane cyrylicą.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4233553,60195,rosyjski-klopot-marka-falenty (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Bez broni na drony

Żadna ze służb nie ma systemu antydronowego. Ma go dostać BOR, ale najwcześniej w 2017 r. Biuro Ochrony Rządu zostanie wyposażone w system do wykrywania i identyfikacji bezzałogowych statków powietrznych oraz przejęcia kontroli nad nimi. Przykłady z ostatnich miesięcy pokazują, że także w Polsce zagrożenie jest realne i coraz większe. – Trzeba ucywilizować rynek dronów i zacząć go nadzorować – alarmują i eksperci, i służby.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1282385-Bez-broni-na-drony.html (dostęp płatny)

Cła na elektronikę zostaną powszechnie zniesione

Negocjatorzy z 54 krajów uzgodnili umowę likwidującą cła na blisko 200 rodzajów produktów wysokich technologii. Likwidacja ceł obejmie m.in. konsole do gier, wysokiej klasy sprzęt medyczny, drukarki komputerowe, urządzenia GPS czy gry komputerowe. Uzupełni ona „Porozumienie o technologii informacyjnej” (ITA) z 1996 r., które już od dłuższego czasu było powszechnie uznawane za przestarzałe i niedostosowane do postępu technologicznego.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1282391-Cla-na-elektronike-zostana-powszechnie-zniesione.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Tele-EKG w niechcianym pakiecie

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G