Aktualizacja: 12.05.2025 17:38 Publikacja: 17.03.2011 10:38
Brytyjski operator kablowy Virgin Media poinformował, że zasięg usług dostępu do internetu o przepływności 100 Mb/s w jego sieci DOCSIS 3.0 sięgnął 1 mln HP. Do połowy przyszłego roku operator chce mieć w zasięgu całą swoją sieć, czyli 13 mln HP – połowę brytyjskich gospodarstw domowych.
Virgin Media sprzedaje już dzisiaj modemy kablowe przystosowane do nominalnej transmisji 400 Mb/s, które będą przydatne wraz kolejnymi modernizacjami systemu DOCSIS 3.0 operatora. Korzysta on nie tylko z własnej sieci, ale również z linii VDSL2 brytyjskiego operatora narodowego BT. Virgin zapowiada rozbudowę własnej infrastruktury z wykorzystaniem kanalizacji teletechnicznej BT, jak również należących do niego słupów telefonicznych.
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług in...
Eksperci wskazują, że kończy się era głosu i jesteśmy w erze klikania i streamingu. To stawia także przed sektor...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas