Stephane Richard, prezes France Telecom, powiedział w poniedziałkowym wywiadzie dla kanału TV Chanel 1, że w FT latem pojawi się tablet Apple, który wciąż jeszcze nie miał swojej premiery. Według zapowiedzi Richarda, urządzenie ma oferować m.in. łączność 3G i wideopołączenia.

Dziś przedstawiciele FT i Orange zaprzeczyli jednak, jakoby prezes potwierdził istnienie tabletu Apple i jego rychłe pojawienie się w ofercie FT. – Kilka komentarzy zostało wyjętych z kontekstu – oświadczyli przedstawiciele Orange serwisowi paidContent:UK. – Przedstaciel FT potwierdził tylko istnienie krążących spekulacji na temet tego urządzenia – oświadczyło Orange.

Niezależnie od tego, co prezes FT miał na myśli, tablet Apple, kiedy już pojawi się na rynku, będzie – przynajmniej we Francji – dostępny nie tylko w sieci Orange. Francuskie włądze antymonopolowe zdecydowały dziś, że France Telecom nie będzie mógł zawierać eksluzywnych umów partnerskich z Apple. Decyzja jest oficalnym przedłużeniem (na kolejne trzy lata) tymczasowych regulacji w tej sprawie, które zostały wprowadzone w 2008 r. Zakaz zawierania ekskluzywnych umów ma umocnić pozycję konkurencyjną Boygues Telecom (Boygues SA) i SFR (Vivendi SA).