Multimedia Polska przejęły Teletronik

Publikacja: 02.01.2014 13:12

Multimedia Polska przejęły spółkę Teletronik, operatora telekomunikacyjnego z Redy dostarczającego pakiet usług Triple Play (Internet, telefon oraz telewizję cyfrową).

Nabytek ma w zasięgu sieci około 12 tys. gospodarstw domowych (HP) w okolicach Trójmiasta, a w końcu 2013 r. obsługiwał klientów, którzy skorzystali łącznie z ponad 13 tys. usług (RGU).

Multimedia nie podały wartości transakcji. Zapewniły jedynie, że nie odbiega ona od innych zawieranych przez przejmującego.

Firma kierowana przez Andrzeja Rogowskiego podkreśla, że dzięki tej akwizycji poszerza obecność w bliskim sąsiedztwie Trójmiasta. Teletronik jest drugą firmą jaką Multimedia przejęły na Wybrzeżu w ciągu ostatnich dwóch lat. W kwietniu 2012 r. kupiły Stream Communications, dzięki czemu zaistniały także w Sopocie, Gdańsku i Pruszczu Gdańskim.

Teletronik operuje w Kartuzach, Skarszewach, Jastarni, Sierakowicach, Czarnej Wodzie i Łebie. Mimo że wejdzie w skład grupy kapitałowej, zachowane zostaną dotychczasowe ceny i oferta operatora, w tym lokalna telewizja.

Dziś rano Multimedia podały również, że połączyły się ostatecznie z Diana Telewizja Kablowa. Fakt ten odnotował odpowiedni sąd w Gdańsku, dokonując rejestracji połączenia.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu