Działający m.in. w Meksyku, Panamie i Kolumbii operator komórkowy [b]America Movil[/b] rozważa, czy nie złożyć ofertę na zakup akcji [b]Polkomtela[/b], operatora sieci Plus. Taką informację podaje dziś [b]Reuters[/b], powołując się na prezesa America Movil, [b]Daniela Hajja Aboumrada[/b]. Miał on udzielić takiej wypowiedzi w Barcelonie, gdzie trwa kongres branży telefonii mobilnej.

Według agencji Reutera, America Movil, telekom należący do Carlosa Slima, jednego z najbogatszych ludzi świata według magazynu Forbes, dopiero w przyszłym tygodniu podejmie decyzję w tej sprawie. Byłaby to pierwsza duża inwestycja grupy kontrolowanej przez syna libańskiego emigranta w Europie. Slim znany jest bowiem z entuzjastycznych wypowiedzi dotyczących przyszłości i potencjału Ameryki Łacińskiej.

Jak informowaliśmy, oprócz wymienionych podmiotów polskim telekomem interesują się także hiszpańska [b]Telefonica[/b] (jest jednym z bardziej znaczących graczy w Ameryce Łacińskiej), szwedzka [b]TeliaSonera[/b] i norweski [b]Telenor[/b]. Informację w sprawie oferty sprzedaży akcji Polkomtela otrzymało jednak kilkadziesiąt podmiotów. Konsorcja budują m.in. globalne fundusze [i]private equity[/i].

Według nieoficjalnych informacji, wstępne oferty na zakup akcji Polkomtela mają być składane w okolicy 21 lutego.