Firma Dimension Data,  dostawca rozwiązań i usług ICT poinformowała, że zakupione przez nią oddziały NextiraOne zmieniły nazwę na Dimension Data. Proces zmiany marki objął biura w 13 krajach w Europie, zatrudniające 1 850 pracowników. Dotyczy to także Polski, gdzie NextiraOne swiadczyła usługi teleinformatyczne dla biznesu.

Umowa między NextiraOne Group a Dimension Data została podpisana już na początku grudnia ubiegłego roku, a sfinalizowana w lutym br.

– Dostrzegamy wiele korzyści z przejęcia oddziałów NextiraOne, jakie niesie poszerzenie obszaru naszego działania w Europie, skuteczniejsza obecność w sektorach MSP, publicznym czy dostawców usług oraz zyskanie obszernej bazy wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Zmiana marki NextiraOne na Dimension Data ułatwi nam teraz realizację naszej europejskiej strategii – mówi Andrew Coulsen, CEO Dimension Data w Europie,

– Zakończyliśmy proces łączenia naszych kompetencji, dodając do portfolio Dimension Data referencje i doświadczenia NextiraOne w zakresie komunikacji, rozwiązań z obszarów unified communication i collaboration, contact center, wideo oraz data center. Wraz z zakończeniem procesu zmiany nazwy  NextiraOne na Dimension Data zmierzamy w kierunku zdobycia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań i usług IT w Europie  – dodał Coulsen.