Bank Pekao SA zaczął udostępniać nową wersję aplikacji mobilnej na najpopularniejsze systemy na urządzenia mobilne. Z wersji 2.0 mogą skorzystać użytkownicy telefonów i tabletów z systemami: BlackBerry, Symbian, Java, Windows Mobile, Android oraz iOS.

W nowej wersji aplikacji mobilnej wprowadzono dodatkowe funkcje, w tym  możliwość sprawdzania i odbierania przekazów Western Union. Użytkownik aplikacji mobilnej w wersji 2.0 może również zarządzać przelewami i doładowaniami cyklicznymi, przelewami walutowymi oraz do Urzędu Skarbowego i ZUS, na rachunki inwestycyjne w Domu Maklerskim Pekao i Centralnym Domu Maklerskim Pekao. Bank wprowadził również funkcjonalność eFaktur, obsługę kart prepaid, a także bezpośrednich wpłat z tytułu nabywania jednostek uczestnictwa TFI Pioneer.

Kolejną zmianą w wersji 2.0. jest możliwość skorzystania przez użytkowników z bardzo rozbudowanej platformy informacji giełdowych. Dzięki tej usłudze klient może personalizować informacje z rynku kapitałowego, wybierać obserwowane spółki, otrzymuje również dostęp do wiadomości, wykresów i statystyk.

– W trakcie dziewięciu miesięcy funkcjonowania aplikacji przyglądaliśmy się rozwojowi rynku bankowości mobilnej oraz zbieraliśmy uwagi od naszych klientów. Aplikacja została poszerzona o szereg funkcji przydatnych w codziennym korzystaniu z bankowości – mówi Bartłomiej Nocoń, dyrektor zarządzający departamentem bankowości elektronicznej w Pekao SA.